Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mirki, dwa pytania o kredyt hipoteczny (piszę z anonimowych, bo nie chcę żeby znajomi wiedzieli o tym) ;)

Miasto: powyżej 500k mieszkańców
Cena zakupu mieszkania: 300 000 zł
Uzbierany wkład własny: 120 000 zł
Kredyt brany w pojedynkę, zarobki ok 4,5k netto miesięcznie

Pytanie brzmi: czy mając uzbierany wkład własny 120 000 zł to zaciągam kredyt hipoteczny na 180 000 czy 300 000 zł? Wiem że wkład własny przelewa się deweloperowi, i potwierdzenie idzie do banku udzielającego kredytu, jednak ciekawi mnie sama wysokość kredytu :)

Drugie: wiedząc że wykończenie i wyposażenie mieszkania to będzie ok. 50 000 zł, to brać kredyt na 350 000 czy lepiej pomniejszyć wkład własny (do 70 000 zł)?

#finanse #nieruchomosci #kredythipoteczny #biznes #mieszkanie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f8185f3605297c54a62bae0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Mirki, dwa pytania o kredyt hipotec...

źródło: comment_1602328693upWnwuGSD6KVwwr2BvSYfQ.jpg

Pobierz
  • 17
Jak wyglada sprawa wzięcia dodatkowych pieniędzy na wykończenie mieszkania ? Rozumiem, że rozliczają mnie na podstawie kosztorysu ?
Jest to możliwe, gdybym chciał wziąć tylko na wykończenie łazienki i meble na wymiar do kuchni wraz z AGD ? Resztę powiedzmy sam opłacę z gotówki ?
@AnonimoweMirkoWyznania: Sam ostatnio kupowałem na ,,kreche'' (wszystkie formalności udało się załatwić na chwilę przed lockdownem w marcu) i za remont generalny mieszkania 45m2 razem z urządzeniem wyszło niecałe 65 tysięcy złotych - bez robocizny. Oczywiście cena zależy od tego jaki jest zakres prac, jaki będziesz kupował sprzęt, jakie meble czy armaturę łazienkową, ale kwota 50 tysięcy powiem wprost - raczej ci nie wystarczy, tym bardziej że czekają cię jeszcze koszta notarialne.