Wpis z mikrobloga

Maski w sklepach - popierałem i opieprzałem ludzi za brak
Maski na powietrzu - no ja #!$%@?ę, czemu ma to służyć? -_- przecież w Polsce nie ma zagęszczenia ludności jak w Tokio
#koronawirus
  • 162
  • Odpowiedz
@Neganx: ja już wolę żeby było wszędzie niż coś w stylu zakładania maski minutę po wejściu do autobusu itp. Tak to jest zawsze na łbie i spokój. Wystarczy popatrzeć ile sięga dym z papierosów, by wiedzieć że tak super bezpiecznie na zewnątrz nie jest. Te tysiące zarażonych dziennie nie bierze się ze sklepów czy MPK.
  • Odpowiedz
Maski w sklepach - popierałem i opieprzałem ludzi za brak


@Neganx: Zgadzam się z drugim akapitem, ale kim Ty jesteś, żeby się #!$%@?ć do obcych ludzi? Sam w marketach noszę maseczkę dla świętego spokoju, ale #!$%@? mam na tych, którzy nie noszą. Mojej wolności to nie zaburza, ale jak widać niektórzy muszą się dowartościować, mimo że sami gardzą tymi kretyńskimi nakazami.
  • Odpowiedz
@Neganx: A najlepsze, że przez takie kretynizmy ogólnie noszenie masek jest uważane za idiotyzm, bo komunikat jest dość jasny - maski nosisz nie dlatego, że ma to sens, tylko dlatego, że rząd tak chce.
I dlatego właśnie jak tylko zdejmą te ograniczenia, będzie powtórka z rozrywki w sklepach itd. - bo po co mam nosić maseczkę, jak to nie dla dobra innych, tylko bo matołusz kazał.
  • Odpowiedz
Droga powietrzna mam na myśli ok.10m, kropelkowa 1,5m. Możecie sobie nosić maski czy nie, szczerze mam to w d. Tylko proszę nie być powodem dla którego szpitale nie wyrobią i zacznie się umieranie bo nie ma miejsca.


@PeplaPL: to siedz na dupie w domu a nie latasz ze szmatą na ryju.
W XXIw nie ma powodów by wychodzic z domu. Zakupy robisz online, rachunki placisz przelewem, teleporada w przychodni, ubrania
  • Odpowiedz
@Neganx: mi tam maska na ulicy nie przeszkadza i wczesniej sam tak nosiłem, ale zgodze sie że nie jest to najlepsze co można było zrobić. mogliby na przykład wprowadzić prawo które kara za brak maski w sklepie i miejscu publicznym żeby ci potomkowie husarii nie mogli nie przyjmować mandatu, i rozumiem że komuś na ulicy ta maska może przeszkadzac, ale z drugiej strony podoba mi się w tym rozporządzeniu to,
  • Odpowiedz
mam na myśli społeczność Wykop.pl


@wojciech_s: to zwracaj sie do "spolecznosci" z takimi zarzutami a nie do mnie.

Poza tym ta spolecznosc sklada sie z roznych ludzi ktorych opinie, oceny i poglady nie musza byc zgodne czy kompatybilne, a zupelnie normalne jest tez ze sa sprzeczne. Poza tym skoro już piszesz to Ty też jesteś częscią tej spolecznosci.
  • Odpowiedz
@Neganx: o #!$%@?, właśnie sprawdziłem stronki rządowe i faktycznie zmienili. Jak w trakcie wystąpienia maowieckiego sprawdzałem, to było że w strefie żółtej na dworze trzeba jeżeli nie ma 1.5m dystansu. Dzisiaj wchodzę i już jest inaczej.
  • Odpowiedz
@maniac777: ok, ale jak prawnie rozróżnisz pustą wiejską uliczkę od zatłoczonej ulicy w centrum miasta? Wyprowadzisz obostrzenia dotyczące średniej liczby osób na metr kwadratowy? I kto oraz jak to będzie można liczyć?
  • Odpowiedz
@fifi770: Aaa spoko, zamierzam właśnie z ojcem przyjechać furą. Trzeba odbyć 10 dniową kwarantannę przyjeżdżając z polski?
  • Odpowiedz