Wpis z mikrobloga

@cienki137 oczywiście że tak. Ale zamiast dyskutować lepiej być zwyzywany od debili. Zarówno kapitalizm jak socjalizm to utopie które w czystej postaci nie działają. I gdyby kolega wyżej zamiast wyzywać mnie od debili podyskutował to zobaczyłby że do socjalisty bardzo mi daleko.

Jest mnóstwo rzeczy, z którymi kapitalizm sobie nie radzi i musi wejść w te obszary państwo. Chociażby problem efektów zewnętrznych. Skończyłem ekonomię więc argument że się nie znam nie do
If you want to consider a poverty line higher than the International Poverty Line, you could chose a line of int.-$1,000 per year instead and see that in 2003, 48% of the world population was below this poverty line; ten years later, in 2013, 29% were below this line. This was a decline of 20 percentage points in one decade relative to this higher poverty line.

If you think the international poverty
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
wiesz co, nie do końca to jest zasługą kapitalizmu. Pamiętaj, że w początkowej fazie kapitalizmu w fabrykach zatrudniane były nawet dzieci. Ludzie byli eksploatowania za marny pieniądz. 8 godzinny dzień pracy i brak pracy dzieci to raczej wymyśl socjalistyczny.

@yorrick: Okej, ale czy to kwestia samego kapitalizmu? Wtedy ludzie też tyle harowali na wsiach, z których brali się pracownicy fabryk. Przenosili się do miast, bo jednak tam mogli żyć lepiej.

A
a to ok. To anulujmy kapitalizm bo kiedyś były kolonie i mordowano ludzi.


@MichasQGP: ale to jest nieironicznie powód anty-socjalizmu ( ͠° °)

"Anulujmy socjalizm bo kiedyś było ZSRR i mordowano ludzi."

A to że proponujesz zupełnie inny rodzaj / model socjalizmu który był do tej pory to już nie istotne.
@bledny: oczywiście. Tak jak mówiłem, kapitalizm oczywiście, że był jednym z większych kół zamachowych rozwoju. Tylko, że z początku korzystali na nim głównie kapitaliści. Dopiero dosypanie szczypty z socjalizmu w postaci praw pracowniczych niejako zmusiło kapitalistów do dania ludzki warunków ludziom.

Oczywiście, że system socjalistyczny jest mega słaby i też mnie śmieszą Ci wszyscy domorośli komuniści, co nigdy nie przeżyli komunizmui/socjalismu na własnej skórze. Ale trzeba też pamiętać, że czysty kapitalizm
Ale to nie potrzeba liczyć ile jakiś chory dyktator zabił swoich własnych obywateli, wystarczy policzyć ofiary kolonializmu, w samych Indiach Brytyjczycy zabili więcej Hindusów, niż jakikolwiek inny reżim na świecie.


@Gaku745:

A jakie mozliwosci mial wtedy komunizm? xD Latwo zobaczyc co sie dzieje gdy 100% mozliwosci ma komunizm i kapitalizm xDDDDD
Bardzo optymistyczne założenie i biorąc pod uwagę współczesny przykład Polski - bardzo nietrafione. Każdy normalny człowiek patrząc na PiS też mógłby powiedzieć, że na pewno żaden Polak nie będzie zainteresowany głosowaniem na tak skorumpowaną i nieuczciwą partię. Cyk 40%. Rozumiem, że wg ciebie to świadczy o słuszności wyboru?


@Flypho: PIS nie jest partią socjalistyczną i taka analogia jest nietrafiona. Tak duża popularność jakiejś idei/partii świadczy nie o jej słuszności ale o