Wpis z mikrobloga

PALIWO Z ELEKTROWNI ATOMOWEJ W BASENIE

Tak wygląda basen na zużyte paliwo z reaktora jądrowego. Taki basen zwykle znajduje się zwykle w tym samym budynku. Warto wiedzieć, że:
Niebieska poświata to promieniowanie Czerenkowa - kto chciałby zobaczyć na żywo może zapisać się na wycieczkę do reaktora MARIA w Świerku pod Warszawą
Kilka metrów wody zapewnia wystarczającą ochronę przed promieniowaniem.
Zużyte paliwo w wielu krajach poddaje się recyklingowi. Nie jest prawdą, że "nie wiadomo co robić z odpadami promieniotwórczymi".
Pracownicy mają nietypowy strój, aby nie zanieczyścić wody np. włosami.


#atom #energetyka #ciekawostki #nauka #technika #fizyka #chemia #edukacja
RyszardTyDraniu - PALIWO Z ELEKTROWNI ATOMOWEJ W BASENIE

Tak wygląda basen na zużyte...

źródło: comment_1602222891YOzvBeLH2MJOQKcCAIzEbq.jpg

Pobierz
  • 117
  • Odpowiedz
@markedone @Cody3223 @spere

1. Swoją drogą nie uważacie, że serial Czarnobyl - swoją drogą jest niezły choć swoją popularność zbudował na niewiedzy pokolenia z lat 2000 - zrobił więcej złego niż dobrego? Że takie pokolenie Julek i Oskarkow obejrzało taki serial FABULARNY i teraz będzie krzyczeć - mimo braku wiedzy - jak to zła jest elektrownia atomowa? Tym samym - w mojej ocenie.- szkodząc własnemu Państwu?

2. Wiem, że to akurat być
  • Odpowiedz
@Jergen:
1. Ludzie wcześniej kierowali się książką Miedwiediewa albo zakłamanymi dokumentami (na podstawie tej książki) i na podstawie ich również mieli zerowe pojęcie o samej awarii (tutaj o nich pisałem), z mojego punktu widzenia serial nie wnosi nic nowego - merytorycznego do przestrzeni publicznej. O szkodzeniu własnemu państwu - zobacz niektóre komentarze powyżej ile szuryzmów tam się pojawia, na paru grupkach o energetyce na FB również podobne kretynizmy się
  • Odpowiedz
@RyszardTyDraniu: fanatyzm nie jest zdrowy. Paliwo jądrowe jest więc bezpieczne ? a niemcy debile złota się pozbywają?

https://www.dw.com/pl/niemiecka-prasa-o-sk%C5%82adowisku-odpad%C3%B3w-j%C4%85drowych-unikn%C4%85%C4%87-nowego-gorleben/a-55085560

https://www.dw.com/pl/fukushima-musi-si%C4%99-pozby%C4%87-ska%C5%BConej-wody/a-52728265

"Szef BGE Steffen Kanitz wyjaśnia, że w Gorleben wymogów nie spełniają ani warstwa geologiczna, ani skład chemiczny wód gruntowych."

Wody gruntowe można zatruć TYLKO RAZ. Bez wody pitnej więcej ludzi ginie niż bez możliwości naładowania ajfona
  • Odpowiedz
kto chciałby zobaczyć na żywo może zapisać się na wycieczkę do reaktora MARIA w Świerku pod Warszawą


@RyszardTyDraniu: Gdze mozna zapisać się na taka wycieczke? Na ncbj sa tylko ofetry dla grup, ktoś w PL sklada takie grupy, gdzie można by sie dopisać do listy?
  • Odpowiedz
@lacksDescription: Ja byłem w zeszłym roku na prywatnej, zorganizowanej przez jedną babeczkę z Ursynowa. Koszt to był chyba jakieś 60zł razem z autokarem w obie strony. Od razu powiem, że na miejscu (w samej hali reaktora) nie można robić zdjęć, a z grupą chodzi uzbrojony ochroniarz i tego pilnuje.
  • Odpowiedz
@spere: Fukushima zostala zbudowana na dosyc niebezpiecznym terenie. Oczywiscie, zrobiono wiele by ja zabezpieczyc ale kombi trzesienie ziemi i tsunami pokonalo te zabezpieczenia. Ale nawet po takiej katastrofie nie doszlo tam do odsloniecia rdzenia. Fukushima to bardziej problem ekonomiczny bo posprzatanie tego #!$%@? bedzie ich duzo kosztowac.
  • Odpowiedz
@RyszardTyDraniu:
Jak odniesiesz się do ceny prądu z takiego źródła?
Co jest powodem, że uważasz jakoby było to przyszłościowe rozwiązanie?
Tendencja spadku cen energii ze słońca i wiatru i jej magazynów w następnej dekadzie jest bardzo prawopodobne(energia z el. słonecznych stała się w USA tańsza od atomu, już około 2017 roku, wiatrowa chyba w 2015, ceny baterii spadają średnio 13% rocznie na przestrzeni ostatniej dekady, a można zamiast baterii pompować wodę,
nauka-transport - @RyszardTyDraniu:
Jak odniesiesz się do ceny prądu z takiego źródł...

źródło: comment_1602340636ddlLgx3Yh90lQDf8ct9VXo.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz