Wpis z mikrobloga

Jutro mam rozmowę o pracę na stanowisko Robotics Software Engineer (piąty i ostatni etap) w Londynie. Jakie pytania mogą paść? Będe pomagał w pracy nad tą mechaniczną dłonią https://www.shadowrobot.com/dexterous-hand-series/ .

Będę programował z użyciem Pythona na linuxie z ROS'em (robotics operating system). C++ o tyle potrzebny, że muszę rozumieć część kodu w firmie, która jest w C++. Raczej nie będzie już pytań o umiejętności miękkie (miałem już rozmowy z hr) i chyba limit głupich zadań wyczerpali każąc mi nagrać 3-minutowy filmik o mich wakacjach.

Spodziewam się pytań o ROS'a, linuxa (tych się najbardziej boję) i obliczenia potrzebne w robotyce (teoria sterowania czy kinematyka/dynamika prosta/odwrotna). Ktoś ma pomysł o co jeszcze mogą zapytać?

#uk #londyn #korposwiat #rekrutacja #it #programowanie #python
  • 41
@fillif: ok moze wyjde z blednego zalozenia, ale podejrzewam ze juz przynajmniej czesciowo miales rozmowe techniczna i skoro to ostatni etap to moze beda tez pytania beda w stylu techniczno-miekkich, np w jakim kierunku chcialbys sie rozwijac jesli chodzi o technologie, czy wolalbys robic kariere jako inzynier czy bardziej w menadzerke, moze zostac poruszony temat specyfiki pracy w teamie (np podzial obowiazkow) i jak ty to widzisz itp. Sam tez powininenes
@fillif: trzymam kciuki. Może będzie coś o trenowaniu robotów z użyciem ml, możesz wspomnieć np. dyskretnej funkcji nagrody dla reinforcement learning i że są takie projekty jak deepracer gdzie reinforcement learning jest użyty do trenowania i ros do symulacji
@doomer-2020: Ile?! Pięć etapów za 25-30k w Londynie to jak splunąć komuś w twarz. Przecież za to się nawet nie utrzymasz. Ktoś cię grubo dyma na kasę bo nie masz pojęcia. Po za Londynem Graduate cokolwiek Engineer ma 25k a tutaj mówimy o Londynie.

Taka praca to powinno być 35-40k żeby to miało sens w Londynie. Za tyle to sobie możesz mieszkać w Glasgow czy gdzieś na północy Anglii. Londyn ma