Wpis z mikrobloga

@Niczyporuk: Uwaga, pracowałam w Orange i tam też byle konsultant z salonu ma dostęp do wszystkich danych klienta, bo jednak na tych danych się pracuje przy rejestracjach numerów, przy tworzeniu abonamentu, klient może zmienić swoje dane wiec ma się do nich dostęp. A dostęp miałam od pierwszego dnia.
@play_polska

Cześć, abysmy mogli odnieśc się do sprawy, potrzebujemy numeru reklamacji. Odezwij się do nas w wiadomości prywatnej na facebooku. Prześlemy Ci link do czatu, na którym będziemy mogli wyjaśnić sytuację.
Danymi osobowymi napchane są bazy danych firm developerskich czy testerów oprogramowania. Nie chce mi się wierzyć, że tam przedkładają ochronę danych nad użytecznością i łatwością dostępu. Dziki zachód i tyle.
Wykopki odkrywają ze pracownicy pracujący na danych osobowych maja dostęp do danych osobowych ¯_(ツ)_/¯
Prawdziwym rakiem są księgi wieczyste czy rejestry sądowe gdzie każdy (nawet twój stary pijany hehe) może mieć dostęp do danych, wystarczy NIP w przypadku jakieś spółki albo adres przy wyszukiwarce księgi wieczystej (20zl za rekord), numer i serie dowodu można sobie stworzyć a dalej co można zrobić z tymi danymi to chyba nie powinienem nawet tutaj pisać. Ochrona
@pan_welniak: @DoktorNauk: @play_polska: Obrazki pochodzą z anonimowego forum lolifox.cc, gdzie zostały opublikowane oczywiście w pełnej formie, bez anonimizacji.

Jako https://payload.pl/ dostaliśmy o tym cynk godzinę po publikacji, nawet zastanawiałem się czy tego nie puścić - ale że sprawa może mieć dalszy bieg w sądzie, to uznałem, że nie mam na takie rzeczy czasu, a jednocześnie temat nie jest z gatunku tych, które przyciągają naszą konkretną grupę docelową - więc
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niczyporuk: Mnie zastanawia inna kwestia: ze screenow wynika, ze wykonano je na komputerze omawianego Piotrka lub na komputerze, który miał dostęp do jego konta FB. Nie wylogował się czy ktoś się włamał ( ͡° ͜ʖ ͡°) ?


@Mercin: ja podbijam to cenne pytanie. Skąd masz te zrzuty ekranu?
Czy ja tam widzę „pokaz haslo”? Co do #!$%@?... oni trzymają takie rzeczy w plain tekście?


@Kruqu: to wyobraź sobie że dzwoni do mnie typ i mówi że jest z play i w celu weryfikacji mam mu podać pesel/hasło, jeb*em śmiechem, powiedziałem że chyba go poje**ło i się rozłączyłem. Okazało się później że to naprawdę był play i dzwonili w sprawie zgłoszenia ( )