Wpis z mikrobloga

@PanHagrid: oho autysta w natarciu, porównujesz kradzież gwałtem cudzego mienia do złamania zapisów o ochronie danych osobowych xD?

Nie chce mi się sprawdzać statystyk ale coś mi się wydaje że % osób karanych za kradzieże jest większa niż za złamanie zasad ustawy o danych osobowych.

@Mateuszek7: piszesz do mnie jak upośledzony i czego ty oczekujesz dzieciaku?
porównujesz kradzież gwałtem cudzego mienia do złamania zapisów o ochronie danych osobowych


@Annaroth: oho dzban ( ͡° ͜ʖ ͡°)

tak
porównuję na zasadzie ewidentne złamanie prawa vs niepewne złamanie prawa
w przypadku kradzieży z mema i screenach opa mamy ewidentne
@Niczyporuk: na studiach pracowałem w Paly jako doradca biznesowy, mógłbym Wam opowiedzieć jak się używa Waszych danych w sieciach komórkowych i do czego, ale teraz gimbaza ma nauczanie online i za dużo specjalistów siedzi na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
O kurde zajebiste procedury ma play, jak każdy Janusz może wejść w dane każdego klienta.


@kasa: XD przecież tak jest w każdej firmie gdzie ktoś ma dostęp do CRMa. Blokowane są pewne operacje, ale dostęp do danych osobowych to chleb powszedni.

Zjedzą go, zwłaszcza w epoce rodo.


@LadniePieknie: RODO nie ma nic do tego. Może mieć jedynie, że osoby poszkodowane powinny być poinformowane o wycieku danych. RODO to kilka przepisów
O kurde zajebiste procedury ma play, jak każdy Janusz może wejść w dane każdego klienta.


@kasa: jak sobie wyobrażasz inaczej pracę infolinii sieci, która ma kilka milionów klientów i kilkanaście tysięcy telefonów od klientów na infolinię dziennie?
Niech ta sieć już w końcu upadnie. Ciągle czytam, że ma jakieś problemy. Zastanawiam się kto jeszcze daje się na nią nabrać?
@Niczyporuk: #!$%@? ale akcja.

A najlepsze jest to, że Play ma tak #!$%@?łe zabezpieczenia dla zewnętrznych konsultantów technicznych (robiliśmy dla nich pewne usługi) że to się w pale nie mieści. Miałem dostęp do ich bazy z danymi osobowymi ale za każdym razem musisz opisywać dokładnie co będziesz robił (jak się pomylisz i wejdziesz tam, gdzie nie mowiłeś że wejdziesz to zaraz masz maila z #!$%@?), ile czasu to zajmie (jak się