Wpis z mikrobloga

@elemenTH: każdy odcisk palca jest opisany. Katalog do tego. Odciski podzielone są na grupy że względu na cechy charakterystyczne. Wybierałeś z odpowiedniej grupy odciski i porównywałeś małą część.
@Rasteris: jako przeciętny informatyk i matematyk, moge stwierdzic ze iloczyn kwadratu stosunku zebranych danych o mnie potrafi bardzo wydajnie okreslic moje zycie i oszavowac moja przyszlosc i dostosowac mnie do potrzeb ogolu lepiej niz ja sam #!$%@?
W latach 90 macierz przechowująca dane w centralnym laboratorium kryminalistycznym miała pojemność 1TB. W tym czasie dyski twarde w PC zwykle miało się po 500MB.


@Rasteris: zależy w której części lat 90, bo pod koniec to już 4-6 GB miały PC domowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Trzesidzida: To jak świat kryminalistyki przekonał się do daktyloskopii i rozwój systemów klasyfikacji ich jest niesamowitą historią. Na początku we Francji Bertillion zaczął klasyfikować aresztowanych spisując bodajże 11 wymiarów z ich ciała- od długości rąk aż po wielkość uszu. W ten sposób gdy do paryskieho więzienia trafiał aresztowany po szybkich ale koniecznie jak najdokładniejszych badaniach przedstawiciele prawa szybko mogli sprawdzić czy nie jest to pierwsza wizyta aresztowanego w więzieniu. Po prostu