Wpis z mikrobloga

Dotąd myślałem że na Mirko tag #przegryw jest największym skupiskiem żałosnego użalania się nad sobą i obwiniania całego świata, a najlepiej kobit, za całe zło i porażki. Starałem się omijać szerokim łukiem.
Dziś natrafiłem na... O zgrozo!

#antynatalizm

Tam to est dopiero banda upośledzonych społecznie zgorzkniałych idiotow ( _)

Wykop jaki znałem dekadę temu zupełnie tak nie wyglądał. Wam jest potrzebny sztab lekarzy, bo we łbie się nie mieści z czym wy się na codzień borykacie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 47
Jak czytam wypociny o braku sensu istnienia...
Powiem najprościej jak się da.

Jesli swoim istnieniem zrobisz w życiu cokolwiek, chociaż raz, co wpłynie pozytywnie i zmieni coś na świecie lub w życiu drugiego człowieka, to już było warto. Raz udowodnić, że ma się znaczenie i wpływ na cokolwiek.
@Szczodry_Pazdzioch: Promowanie antynatalizmu jest takim działaniem. Na świecie nie da się zrobić nic lepszego jak doprowadzenie do zniknięcia z niego jakichkolwiek śladów życia ( #efilizm ), a jednym ze środków jest wstrzymanie prokreacji u organizmów żywych.

A dla drugiego człowieka (jak i każdej innej istoty czującej) najlepszym, co możesz zrobić, to jej tutaj nie ściągać.
@HAL__9000 nawet nie zagłębiam się w dyskusje bo do niczego to nie prowadzi. Szkoda strzępić ryja
( ͡° ͜ʖ ͡°)-

@milkas98 ręce i majtki opadają ¯_(ツ)_/¯

Nawet bym się pośmiał, ale tak poważnie to nie ma w tym nic zabawnego. Nie ma takiej głębokiej dupy psychicznej z której nie da się wyjść, tylko trzeba dostrzec problem i sięgnąć po pomoc specjalistów. Powodzenia i
@paul772 Jesteś tego pewien? Nie ściągać istnień na swiat bo to tylko cierpienie. Sami muszą się męczyć bo ich rodzice o zdanie nie zapytali. Coś nie za piękne to życie, a korzyści chyba mierne ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
@paul772 mam nadzieję że nie będę musiał, ale nigdy nie wiadomo co mnie w życiu moze psychicznie przeciorac, że zgłoszę się do terapeuty ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

@kaifasz wystarczyło mi kilka zdań typów, które w streszczeniu oznaczają głównie tyle, że życie jest #!$%@? dlatego nie wolno się rozmnażać żeby nie ściągać na niewinne istoty tego cierpienia :DDD aż chce się powiedzieć...
Co za #!$%@? akcja (
mam nadzieję że nie będę musiał, ale nigdy nie wiadomo co mnie w życiu moze psychicznie przeciorac, że zgłoszę się do terapeuty ( ͡~ ͜ʖ ͡°)


@Szczodry_Pazdzioch: w kazdym razie mozesz iść do tego samego. Nie zarazisz się od tego schizofrenią ani niczym innym
@kaifasz a o normach społecznych słyszałeś? Bo te zjawiska które wymieniłeś to jest patologia, którą się zwalcza. Trochę kiepski przykład. Nie mam problemu ze ktoś może nie chcieć potomstwa. Jasna sprawa, indywidualna decyzja, luzz. Ale wpisy o cierpieniu to rak content. That's all
@kaifasz niekoniecznie. Przemoc w naturze występuje w nadmiarze ( ͡º ͜ʖ͡º) tym się staramy w pewnym stopniu odróżnić od zwierząt, że nakładamy sobie reguły współżycia w społeczeństwie. Chociaż i tu można taki zarys reguł przypisać zwierzętom np w stadach. No ale nie odbiegając od tematu, bo można swobodnie snuć filozoficzne przemyślenia... Jak się ma świadoma decyzja przerwania ciągłości swojego gatunku do kwestii instyntku przetrwania? Brzmi absurdalnie (
niekoniecznie. Przemoc w naturze występuje w nadmiarze ( ͡º ͜ʖ͡º)


@Szczodry_Pazdzioch que? o_0

No ale mniejsza z tym. Skoro już doszliśmy do tego, że odchodzimy od natury i powstrzymujemy nasze instynkty dla własnego dobra, to dlaczego nie odejdziemy jeszcze bardziej?

Jak się ma świadoma decyzja przerwania ciągłości swojego gatunku do kwestii instyntku przetrwania?


Instynktu przetrwania, czy przedłużenia gatunku? Antynatalizm nie nawołuje do samobójstw, więc z tym pierwszym
niekoniecznie. Przemoc w naturze występuje w nadmiarze ( ͡º ͜ʖ͡º)

@kaifasz: que? o_0


Spytaj zwierząt które na siebie polują ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

No ale mniejsza z tym. Skoro już doszliśmy do tego, że odchodzimy od natury i powstrzymujemy nasze instynkty dla własnego dobra, to dlaczego nie odejdziemy jeszcze bardziej?


Odchodzimy od niektórych aspektów występujących naturalnie żeby polepszyć jakość naszego życia jako
@Szczodry_Pazdzioch:

Dołożę wszelkich starań, aby zebrać tylko te dobre doświadczenia od nich, dołożyć swoje, starając się uniknąć błędów i przekazać swojemu dziecku.


A jak w tym misternym planie powinie się noga i mimo dobrych intencji skażesz kogoś na dożywotnią gehennę?
@Fortis_: skażesz kogoś na dożywotnią gehennę?


Będe potrafił w porę zauważyć, że dziecku potrzebny jest terapeuta ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Nie miałem w mojej rodzinie przypadków zaburzeń
( ͡° ͜ʖ ͡°)-
@CurvyJones: im wiecej antynatalistow tym mniej antynatalistow


Prawda że zabawny paradoks ? :DDD

Miałem wczoraj podwyższone markery nowotworowe, stąd motywacja żeby może zaszczepić komuś inny punkt widzenia.

Próbować zawsze warto ( ͡° ͜ʖ ͡°)-
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Szczodry_Pazdzioch: te gnomy nie potrafią nawet dyskutować. Raz po raz wytrącałem im argumenty przytaczając badania naukowe to zaczęli podważać te badania, jak antyszczepionkowcy i płaskoziemcy xD. To niestety jest dno intelektualne, wysoce narcystyczne, które nigdy nie było w związku i większość z nich ma stwierdzoną depresje. Nie warto się kopać z koniem, chcoć czasami dla sportu można pooglądać jakie fikołki logiczne wyczyniają xD