Wpis z mikrobloga

Hej, zagubione dziewczątka!
Kopiuję tu tylko wpis z fp Aborcyjny Dream Team, pamiętajcie o tym!

Planując aborcje farmakologiczną w domu warto mieć pod ręką ⤵️
zapas podpasek
leki przeciwbólowe, ale nie te rozkurczowe
termofor albo butelkę z ciepłą wodą
łatwy dostęp do toalety
termometr
wodę do picia
ciepły koc
naładowany telefon
coś do robienia
I oczywiście tabletki poronne! Skąd wziąć mifepriston i misoprostol?
Te z wiarygodnego i bezpiecznego źródła można uzyskać od organizacji WHW, czyli Women Help Women, poprzez stronę womenhelp.org
Faktyczne poronienie następuje w ciągu kilku godzin od zażycia misoprostolu. W tym czasie bywa bardzo różnie - z naszych doświadczeń wynika, że niektóre osoby wyszorują w tym czasie pół mieszkania i zrobią obiad, a niektóre będą się zwijały z bólu siedząc na toalecie przez 3 godziny. Dlatego mówimy, że lepiej mieć kogoś pod ręką, kto w razie czego zajmie się Twoim dzieckiem czy zwierzęciem.
Wywołaniu poronienia towarzyszy ból o bardzo różnym natężeniu - może być podobny do miesiączkowego albo do porodowego. Każda osoba inaczej to odczuwa, ale nie należy się nastawiać na najgorsze. Po lekach przeciwbólowych ból znacznie maleje. Pomaga też ruch i termofor.
Poronieniu towarzyszą tak zwane objawy niepożądane - biegunka, wymioty, dreszcze, gorączka. To są całkowicie normalne reakcje organizmu na misoprostol przyjęty w takiej dawce, jaka jest potrzebna do wywołania poronienia. Jeśli te objawy wystąpią, nie ma powodów do niepokoju. Mogą wpływać na komfort i samopoczucie, ale nie są niebezpieczne.
Jeśli nie masz nikogo, kto by ci towarzyszył wejdź na forum Kobiety W Sieci - aborcja po polsku maszwybor.net, znajdziesz tam wsparcie online od osób posiadających już to doświadczenie. Przed i w czasie aborcji możesz jeść i pić (picie jest bardzo ważne w przypadku silnego krwawienia!). Pamiętaj jednak, że jednym ze skutków ubocznych mogą być wymioty, więc lepiej żeby posiłek był lekki. Nie pij alkoholu. Możesz palić, jeśli palisz
Pobierz anecia889 - Hej, zagubione dziewczątka!
Kopiuję tu tylko wpis z fp Aborcyjny Dream T...
źródło: comment_16018533038rxFvhnWz3QxMzH85DNfVd.jpg
  • 559
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@zen274: Przeczytaj jeszcze raz co popieram w ustawie i dlaczego. Jak również cieszmy się, że nie ma całkowitego zakazu do którego barany z PiSu dążą.
@g1venchy: a ty wiesz na 100%? Też bazujesz na domysłach i zaczęliśmy od dyskusji o puszczalskich julkach a teraz wciągamy WHO do tej dyskusji. Sądzisz, że prowadzą statystyki która się puszcza, która się wyskrobała a która dobrze się prowadzi? Dam sobie jajca ogolić, że nie.
@anecia889 nigdy wcześniej nie zdążyło mi się wykorzystac wszystkich plusów :) ale tutaj w tym wątku to się udało. Dziękuję ci za ten post i tak trzymaj!

Podpisuje się pod wszystkimi co tutaj napisałaś. I żal mi kobiet którym przyszło żyć w tym nie ludzkim państwie.
@Owoc_w_kreplu: xD nie ma to jak przeprowadzać poronienia w domu, pod kocykiem, a jak coś pójdzie nie tak to ola boga, gdzie był lekarz. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Każdy normalny człowiek bierze dupę w troki i jedzie na wycieczkę do Czech gdzie wszystko jest robione pod kontrolą lekarza i nawet jak coś pójdzie nie tak to cię uratują.
Wszedłem tutaj, aby poczytać komentarze. No i jest całkiem śmiesznie xD. Najbardziej dziwią mnie osoby, które wchodzą w dyskusje w tym temacie, mimo że jest on czysto światopoglądowy i raczej nie da się go uzasadnić merytorycznie, ani logicznie.

Fajnie się to czyta. Zapiszę sobie, aby wpaść tutaj za kolejne kilka godzin.


@BoJaProszePaniMamTuPrimasorta: Ale zauważyłeś, że w tej dyskusji kwestie światopoglądowe (typu prawo zarodka do życia) się kompletnie nie pojawiają? Mamy tutaj
@anecia889: Nie dałam rady doczytać komentarzy do końca. Ten ma żonę lekarkę, tamten pokopiowal jakieś gowna z internetu i się wymądrza, a jeszcze inny twierdzi ze seks uprawia się tylko po to by mieć dzieci. A i jeszcze ten oblech co wiecznie pisze o wylewaniu się spermy uszami. A gdzie w tym wszystkim te kobiety? Lata temu w liceum moja przyjaciółka zadzwoniła zapłakana, że pękła im gumka. Z kolesiem była kilka
tylko że ciąża i poród jest w szpitalu pod kontrolą lekarza, tableteczki jesz na własną odpowiedzialność. Wiesz co robić kiedy dojdzie do pęknięcia macicy?

albo opowiedz mi co się dzieje kiedy wzrost bHCG jest spowodowany ciążą ale pozamaciczną, a twoja dziewczyna weźmie tabletki ? Będziesz w stanie wtedy pomóc takiej osobie?


@alteron: Nie muszę wiedzieć, jak pomóc. Od komplikacji jest szpital. Ciąży też kobieta nie przechodzi leżąc na szpitalnym łóżku pod
@KomosaBiala: Powodzenia, przy mocnym krwawieniu zanim przyjedzie karetka i dotrze z nią na stół operacyjny to będziesz mógł przykryć taką dziewczynę kocykiem już na stałe ( ͡° ͜ʖ ͡°)