Wpis z mikrobloga

Jako że ostatnio hajs się raczej zgadza niż nie zgadza chciałbym zacząć regularnie wspierać jakąś fundację.
Nie za bardzo wiem jak to tego podejść. Myślę, że taki Unicef czy Caritas z jednej strony są pewniakami, że kasa nie pójdzie na głupoty, ale z drugiej są na tyle dużymi molochami, że duży procent idzie koszta operacyjne plus doskonale sobie poradzą bez mojej stówy miesięcznie. Dlatego raczej myślę o jakichś mniejszych, lokalnych działalnościach.
Znacie jakieś fundacje, które uważacie że warto wesprzeć?

#fundacja #pomagajzwykopem #pieniadze #kiciochpyta #niewiemjaktootagowac #warszawa
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lukmar: Caritas bym odradzał, szczerze mówiąc. Ale może jestem uprzedzony...
Co do lokalnych inicjatyw - gdybym był Tobą to wsparłbym albo schronisko dla zwierząt albo jakieś lokalne centrum pomocy niepoełnosprawnym - wiesz, podjazdy same się nie wybudują.
  • Odpowiedz
@Kotouak: Zgadzam się z drugim zdaniem. Tylko na tym właśnie polega problem że nie znam takich lokalnych, a zarazem legitnych inicjatyw. Dodałem tag z lokalizacją xd
@rouli: nie. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Chyba że masz chorom curke
@hanksters: Niby tak, ale to wymaga comiesięcznego wertowania i podejmowania decyzji kto z miliona potrzebujących na zrzutce w tym momencie najbardziej potrzebuje tej kasy. A
  • Odpowiedz
@lukmar: schronisko masz na paluchu. A co do pomocy dla osob niepoełnosprawnych - w Wawie masz sporo tego typu fundacji. Kwestia wejścia na stronę i poczytania, czym się konkretnie zajmują.
  • Odpowiedz
@lukmar: to polecam https://patronite.pl/ możesz wybrać jakiegoś twórcę i ustawić comiesięczne pobieranie określonej kwoty z karty. jednocześnie będziesz mieć z tego jakąś korzyść dla siebie, np. https://patronite.pl/dwochtypow za 15 zł miesięcznie masz wcześniejszy dostęp do podcastów. nie jest to opcja jeśli chcesz wspierać chore dzieci potrzebujące pomocy. z drugiej strony poczucie, że wspierasz jakiegoś spoko ziomka w rozwoju też jest fajne.
  • Odpowiedz
@lukmar: Też miałem kiedyś wątpliwości, zrobiłem dość duży research w temacie i zależało mi na tym, żeby po pierwsze nie wspierać żadnej ideologii, po drugie żeby nie wspierać darmozjadów, po trzecie - żeby organizacja dawała ludziom wędkę a nie rybę. Od dłuższego czasu wspieram Orlą Straż, są bardzo przejrzyści i IMO dają przysłowiową wędkę ludziom, którzy potrzebują tylko wędek. Sam się zapoznaj i podejmij decyzję : https://www.orlastraz.org/
  • Odpowiedz
@lukmar 1. Sprawdź dokładniej fundację. Można założyć że jeśli 90%+ środków idzie na cele statutowe to jest to dobry wynik. Wośp zdaje się ma 91% zawsze to weryfikuj przed wpłata ;) już nie mówię aby wgryzać się w sprawozdania ale wrzuć po prostu pytanie w google.
Nieskromnie zachecam również do poparcia naszych dzialan. Pomagamy więźniom wyjść na prostą więcej na http://przebudzeni.org
Działamy w pełni na wolontariacie bez pensji i premii w
  • Odpowiedz
@lukmar: Trochę związany temat, więc polecam zapoznać się z tą stronką i posłuchać podcastu Dział Zagraniczny nr 38. Mniej więcej od połowy poruszany jest tam wolonturystyki, który jest organizowany przez różnego rodzaju fundacje. Może pomogą przy ich prześwietlaniu i dowiesz się na co zwrócić uwagę i czego się wystrzegać przy wyborze ;)
  • Odpowiedz
@ontologiczny_konformista: jednocześnie piszesz że trzeba "je*ać kler" i namawiasz do wspierania otwartych klatek. Ludzie potem łączą obrońców zwierząt z takim tępym antykatolstwem.

Masz jakieś konkretne dowody na złodziejskość Caritasu oprócz powtarzania że należy ich "je*ać"? Jeśli tak to chętnie poczytam.
  • Odpowiedz
@lukmar: mam dowody, sam pracowałem w Caritasie i wynosiłem stamtąd codziennie więcej niż mogłem unieść, mało tego moi przełożeni zatrudniali ludzi dla których docelowo miały one iść, po to aby przenosili dary do samochodów przełożonych. A potem ruszyło mnie sumienie i mnie zwolnili. To raz a dwa antykatolstwo nigdy z założenia nie może być tępe, a trzy jeśli ktoś łączy ze sobą tak dwa różne od siebie wątki to c--j
  • Odpowiedz