Wpis z mikrobloga

Znajoma z powodów zdrowotnych tak długo zwlekała z napisaniem pracy magisterskiej, że w końcu minął termin (dodatkowy) złożenia dokumentu. Promotor kazał jej zgłosić się do biura spraw studenta, żeby "powtarzała rok". Problem pojawił się, kiedy biuro poinformowało ją, że jej kierunek przestał istnieć i nie mają jej gdzie przepisać. Teoretycznie dali jej możliwość wybrania kierunku o podobnej tematyce, ale niestety nie daje on odpowiednich uprawnień. Czy orientuje się ktoś, co można w takiej sytuacji zrobić? Czy zmiana uczelni da jej możliwość przepisania ocen i wznowienia studiów od ostatniego roku? Czy lepiej przepisać się na ten podobny kierunek, uzupełnić różnice programowe a uprawnienia zdobyć za pośrednictwem podyplomówki? #studia
  • 10
@Kraniec to wszystko zależy od kierunku moim zdaniem, ja kierowałabym się po prostu tym, który kierunek jej bardziej odpowiada pod kątem przyszłej pracy - jeśli zamierza pracować w zawodzie, lub zainteresowań - jeśli nie wiąże z tym kariery zawodowej
@Dajciespokuj: @Mesiash_ten_prawdziwy: Doprecyzuje, wybaczcie. Studiowała edukację wczesnoszkolną (studia II stopnia). Od tego roku nastąpiła zmiana i ten kierunek będzie dostępny jako studia jednolite magisterskie (5 letnie). Z tego też powodu nie może wznowić studiów na tym kierunku. Zaproponowali jej w biurze spraw studenckich, żeby przeniosła się na pedagogikę opiekuńczą.
@Kraniec: no to niech uśmiecha się do pań z dziekanatu, żeby umówiły ją na rozmowę z dziekanem i niech wyłoży mu sprawę, bo skoro są takie studia, tylko w innej formie, to pewnie jest to kwestia odpowiednio poprowadzonej rozmowy. Powinna mieć absolutorium, jeżeli tylko z pracą zabalowała, więc nie powinno być wielkich problemów.
@Kraniec kurde no to nie wiem, pedagogika opiekuńcza to chyba bardziej praca z problematyczną młodzieżą i dziećmi...

powiem tak: jeżeli chce skończyć swój kierunek, to ja dogadywałabym się indywidualnie z promotorem i wykładowcami. jeżeli ma różnice programowe i chce zakończyć studia jak najszybciej - poszlabym normalnie do tych wykładowców, przedstawiła sytuację i prosiła o możliwość podejścia do egzaminu w jak najwczesniejszym terminie celem uzyskania absolutorium.

wzięcie indywidualnego toku studiów mogłoby tutaj pomóc
@Kraniec aaa, przepraszam, nie doczytałam, że różnice programowe dotyczą zmiany kierunku!

niech dogaduje się z promotorem i prodziekan/dziekanem - najlepiej wybrać kogoś kto ma normalne podejście do studentów

swoją drogą jak mnie to strasznie #!$%@? - sama jestem w sytuacji gdzie została mi już tylko magisterka i po prostu wszystko jest robione na opak i pod górę, bo papierki się muszą zgadzać. a tak to człowiek obroniłby się i miał w d00000pie
@Kraniec: a nie ma już możliwości przedłużenia złożenia pracy magisterskiej? Niech się zgłosi do dziekanatu czy jakiegoś prodziekana. Sytuacja wydaje mi się absurdalna. Przecież ludzie kończą studia a bronią się x czasu później na luzie bez żadnych zabaw w powtarzanie roku.