Wpis z mikrobloga

#mikrotik chciałem sobie użyć #smb jako tymczasowe rozwiązanie zanim dorobię się jakiegoś nas w nowym domu do przenoszenia filmów muzyki (zamiast pendrive) ale mam problem #androidtv z np. #vlc mówi że zawartość jest pusta (przez tryb gościa bo logowanie też coś kuleje).
Podpowie ktoś jak to połączyć? (Mikrotik nie ma dużo opcji ale robię to pierwszy raz)
  • 6
@3RRR: Ale że smb z pena w mikrotiku?
Kiedyś googlowałem temat i podobno tragiczna wydajność, przynajmniej w moim hap ac2.
To usb jest do czegoś innego.
@lunga nie wiem do czego jest ale ten router ma taką opcję i chciałbym z niej skorzystać (upload pliku z kompa leci z prawie 15 więc jak na usb2.0 mi wystarczy spokojnie.
@privatus z tego co widzę to to wspiera smb V2 więc nie jest źle.
W zasadzie to ciekaw może tutaj jest problem i pytanie czy mogę wymusić jakoś wersję protokołu dla użytkownika
@privatus może kilka lat wystarczyło by dostarczyli V2 ;)
Pierwszy raz to robię więc nie wiem czy to działa i czy są problemy dlatego piszę ... Ale dokumentacja mówi że ma być
@3RRR: próbowałem kiedyś takiego rozwiązania i nie działało to zbyt dobrze. Choć prawdopodobnie wina był w oprogramowaniu które korzystało z tego share'a smb. Lepiej poszło mi stawiając serwer FreeNAS na HP T610.