Wpis z mikrobloga

#emigracja #australia #serafywaustralii #usa
misiaczki czas na kolejne rozmowy o pracę z #informatyka

1. FB w Menlo Park na Engineering Manager (najprawdopodobniej M1).
Etap 1 za mną, teraz rozmowa z innym EM 45 minut a nastepnie on-site virtualny 5-6x 45 minut
pensja jak na screenie na M1 okolo USD 550k rocznie. Na M2 ok. USD 820k
szacowana szansa na ofertę - około 5-10%

2. Właśnie mam za sobą, jutro pewnie decyzja - firma lokalna z Brisbane tworząca platformę e-learning. 200 osob.
Stanowisko - Senior Software Architect
pensja niecałe 200k AUD rocznie
szacowana szansa na ofertę - około 80%

3. Kontrakt roczny na AUD 1000/dzień (AUD 260k rocznie, ale bez urlopów). Firma z Sydney.
Stanowisko - Python/.NET Senior Dev
szacowana szansa na ofertę - około 40%

Jutro decyzja odnośnie 2, pod koniec tygodnia wyjaśni się opcja 3.
Ciągle nie wiem co wybrać jeżeli obie opcje wejdą.

Po prawie 4 latach odejdę najprawdopodobniej z aktualnej roboty.
Trzeba przyznać że 2020 to ciekawy rok:
- Sprzedaż domu (aktualnie)
- kupno domu (aktualnie)
- najprawdopodobniej zmiana pracy (wkrótce)
- w styczniu rekrutacja do Google Sydney na EM (nieudana)
- teraz FB (pewnie też nie wyjdzie, ale próbować trzeba)
- drugie dziecko.

Po godzinach pracuję nad 2 startupami, jeden z parentingu, drugi z fintech/blockchain.
Przy pierwszej rundzie finansowania któregokolwie z nich podzielę się szczegółami.
Seraf - #emigracja #australia #serafywaustralii #usa 
misiaczki czas na kolejne rozm...

źródło: comment_1601296076CUCx5fIaeLz66zZoQrQaIX.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
Trzeba przyznać że 2020 to ciekawy rok:

- Sprzedaż domu (aktualnie)

- kupno domu (aktualnie)

- najprawdopodobniej zmiana pracy (wkrótce)

- w styczniu rekrutacja do Google Sydney na EM (nieudana)

- teraz FB (pewnie też nie wyjdzie, ale próbować trzeba)
  • Odpowiedz
@Seraf: no i prawidłowo, wiele zmian czasami bardzo pozytywnie wpływa na życie - bardziej sie otwieramy na innych ludzi, jakby ten facebook wypalił to byłby zacnie.
  • Odpowiedz
@Seraf: Chcecie zamienić AU na USA? :-) znam parę osób co wyjechały do SF czy w okolice nie jest tam tak różowo i przyjemnie.
Owszem praca w FB to prestiż ale chyba wolałbym siedzieć w ciepłym Brisbie.
  • Odpowiedz
@Seraf: z ciekawosci jakim cudem wyemigrowales do australii skoro "nawet" nie jestes w stanie dostac sie do FAANG? nie pytam zlisliwie, jestem szczerze ciekaw, wiem ze rekrutacja do tych firm jest ciezka, ale kto chce sprowadzac sredniego polaka? (nie mowie ze jestes sredni, chodzi mi oczywiscie z perspektywy firm)
  • Odpowiedz
@marcel1337: tak, uwazam sie za sredniaka.
Wg mnie duzo latwiej bylo i chyba jest wyemigrowac do Australii niz dostac sie do FAANG.

Do emigracji nie musisz udowadniac ze masz algorytmy, struktury danych i projektowanie skalowalnych systemow na poziomie eksperckim ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Seraf: no dobra, ale nie odpowiedziales na pytanie xD sam sie przymierzalem, ale nostryfikacja dyplomu to 30k i sobie odpuscilem dopoki mnie jakies korpo nie sciagnie gdzies na zachod - w sumie kraj obojetny xD

btw w google jest tez sciezka androidowa i wtedy ostatni interview jest z projektowania androidowego a nie web
  • Odpowiedz
@marcel1337: czy mozesz wyjasnic ktore pytanie chodzi?

Ja startuje managera. Pewnie bede mial jak w Google 1 x coding, 1x systems design, 2x management i cos z umiejetnosci miekkich.

Oczywiscie coding moze byc dopasowany do np. Mobile dev, machine learning ale ja wezme generalist
  • Odpowiedz
@Seraf: pytanie brzmi: jak wyemigrowales, jakies formalnosci musiales spelnic lub na jakies zasadzie/jaka wize dostales na poczatku

btw, z mojego doswiadczenia w microsoft jest najtatwiej :D
a w fb mi rekruter (ten nie techniczny) sprzedal pytania wczesniej : D
  • Odpowiedz