Wpis z mikrobloga

@sredni_szu: "Szeregowy wojskowy czy policjant jak awansuje, to zarobi więcej. Nauczyciel dużo więcej ponad te 3500 nie zarobi, a w większości przypadków jest społeczeństwu bardziej potrzebny od tego policjanta czy wojskowego."

Szeregowi wojskowi prawie nie awansują i większość kontraktu pozostają niskim stopniem, w policji nie wiem ale chyba też idzie to powoli. Kto jak jest potrzebny to już kwestia indywidualnych poglądów. Chodzi mi o to że w państwowej robocie raczej nie
@kamilm119:

Każdy widzi to co ma wokół siebie jak chce

Jeżeli te przerysowane zachowania ludzi widzisz rzeczywiście kolo siebie, to szczerze wspolczuje.


I właśnie dlatego nigdy tak naprawdę nie zrozumiesz tego filmu, bo on dotyczy ludzi, którzy zwyczajnie nie mogą sobie żyć w takiej bańce i widzieć wokół siebie "jak chcą". W oczach społeczeństwa, ktoś taki zawsze będzie wychodził na frustrata.

Ciężko też brać na poważnie twoje argumenty o tym, że
Szeregowi wojskowi prawie nie awansują i większość kontraktu pozostają niskim stopniem


@Rafal90: No dobra, ale gdzie szeregowy bez szkoły (dosłownie - nie trzeba nawet matury), a gdzie magister nauczyciel z jakimś tam doświadczeniem (awans na dyplomowanego to chyba ok. 10 lat).
I tak jak jestem za tym żeby nie każdy nauczyciel miał takie same zarobki (i to należałoby IMO dopasować do rynku pracy - polonista czy historyk nie znajdzie w swoim
@bezbekpol: Ten fragment pokazuje, że Polskę rozrywają sobie różne partie i frakcje polityczne, które przedkładają własne interesy nad interes publiczny. Po drugiej stronie stoi inteligent, który wyrzuca im, że woli udać się na wewnętrzną emigrację, bo jego trud nie ma żadnego przełożenia na to, co wyczyniają.

Dokładnie taki sam zarzut może mieć dowolna jednostka w dowolnym kraju. To nie jest jakaś polska specyfika, wszędzie o władzę walczą partie, polska korupcja nie
ale dorośli ludzie powinni wiedzieć jak ten system działa


@kamilm119: Skąd mają wiedzieć, skoro nikt im tego nie powiedział? JA na ten przykład nie umiem wyciągać wniosków z czegokolwiek. Po prostu nie rozumiem wielu rzeczy i tyle. Wiem,, że dwa i dwa to cztery, ale gdyby mi ktoś kazał wytłumaczyć csemu tak jest to bym zgłupiał.
@DIO_: Masz prawo nie rozumieć wielu rzeczy. Co do władzy, to zasadniczo powinna tego uczyć historia (u mnie w LO była naprawdę w porządku) oraz WOS - zawsze można poczytać sobie o zagranicznych aferach.

Polacy ogólnie mają tendencję do niedoceniania swojego kraju i wstydzenia się za niego. Można albo patrzeć na Polskę surowo i wyrzucać jej, że nie wszystko jest tak jak powinno być (np., że nauczyciele nie zarabiają tyle ile
@getin: Chyba nie przeczytałeś uważnie odpowiedzi powyżej, dowiedziałbyś się, że wcale nie jest lepiej a jak ktoś tak uważa i nie chce płakać razem z samozwańczymi miauczyńskimi to nie zrozumiał filmu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
18 lat a tak naprawde niewiele sie zmienilo. Moze mniejsze bezrobocie i troche lepsze zarobki, wynikajace glownie z czlonkostwa w unii europejskiej. Bez niej dalej byloby ponad 15 procent bezrobocia, minimalna + 200 zl pod stolem...

A jako spoleczenstwo sie stoczylismy pod pewnymi wzgledami. Rzady za mniejsze wtopy tracily wladze, a pis robi co chce, klamie, sieje propagande,zadluza kraj na niebagatelna sume i wszyscy maja to w dupie. Narod sprzedal sie za