Wpis z mikrobloga

Zrobiłem swojemu psu panel podstawowy na alergeny pokarmowe. W wyniku dostałem, że jedynie jajka, ziemniaki i jęczmień dają 0 IgE oraz IgG. Oczywiście planuje dodatkowy test na alergeny dodatkowe i egzotyczne. Moje pytanie brzmi - w razie czarnego scenariusza, czyli alergii nawet na renifery, bawoły czy inne egzotyki, da się jakoś sensownie ułożyć dietę dla psa, czy da sobie radę z samymi ziemniakami i jajkami?
Do weta umówiłem się na przyszły tydzień, ale byłbym spokojniejszy jakby ktoś już teraz napisał, że jest to do ogarnięcia.

#weterynarz #weterynaria #psy #pokazpsa dla zasięgu
Pobierz edoipiplus1 - Zrobiłem swojemu psu panel podstawowy na alergeny pokarmowe. W wyniku d...
źródło: comment_1600989132PbKqxt3ULPeCe2aC50CJY7.jpg
  • 14
@e_do_ipi_plus_1: powiedziałabym, że są karmy oparte na insektach, ale poza białkiem owadzim mają tyle ścierwa w składzie że łohoho
Pytanie dlaczego zrobiłeś te testy? Co się działo?
Plus - testy są niemiarodajne. Dieta eliminacyjna jest miarodajna,
@lisku_chytrusku: jak nie kuma to i tak będzie musiał zakumać. Nie ma nic bardziej miarodajnego niż monobiałkowa dieta eliminacyjna oparta na mięsie, nie karmie, którą w przypadku podejrzenia alergii i tak trzeba przeprowadzić przy wiedzy, że testy nie są miarodajne.
@lisku_chytrusku @matra @deptacz_gnoju stostuję dietę eliminacyjną od kwietnia i nadal mam problem ze znalezieniem karmy nie powodującej po pewnym czasie albo od razu biegunki, zaczerwienienia łapek i pyszczka, mlaskania i sporadycznych wymiotów. Podawane karmy były hipoalergiczne, dla trzustkowców, sensitive, z niską zawartością tłuszczu itd zarówno mokre jak i suche. W porównaniu do ceny testów zabawa w poszukiwanie dobrej karmy kosztowała mnie o wiele więcej.

Czyli np pomimo maksymalnego wskazania na IgE, czyli
@e_do_ipi_plus_1: ale Ty rozumiesz, że podajesz psu paszę wieloskładnikową, więc nie masz prawa wiedzieć co działa na Twojego psa, jeśli to alergia pokarmowa?
Daj psu jedno zwierzę na początek i obserwuj, zamiast kombinować z jakimiś chrupkami.
Rozumiem, że krew przebadana wzdłuż i wszerz?
@r__k: tu nie chodzi o to, że są złe, tylko zbyt często są niemiarodajne. Znalezienie karmy, która nie uczula jest łatwiejsze, jeśli alergenów nie jest dużo, lub nie są zbyt popularne. Mało tego, lubi być tak, że pies wykazuje alergię na dany rodzaj mięsa, jak to jest podejrzewane, zawarty w suchej karmie, a na samym mięsie (barf/gotowany barf) uczulenie już nie występuje.
Imo przy tak małym psie o wiele tańsze i
@matra: jasne, chociaż jak zrobisz testy i ci wyjdzie jakiekolwiek białko bez reakcji, to przynajmniej masz od czego startować i pies może coś jeść bez drapania