Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem 30 letnią niepłodną różową i wkurza mnie to co się dzieje w Polsce.
Od zawsze chciałam dzieci ale pare lat temu okazało się że jestem bezpłodna i moją jedyną (pareprocentową szansą) jest in vitro. Niestety PIS zamknał projekt Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego i de facto zostaje mi albo wyjechanie za granice do prywatnej kliniki za kilkadziesiąt tysięcy złotych - takich pieniędzy nie mam. Albo bycie bezdzietną kobietą.

Ja i mój partner pogodziliśmy się z tym że nie będziemy mieli dzieci, ale ja zmierzam do czegoś innego...

Oblewa mnie zimny pot i #!$%@? jakiego nie jesteście w stanie pojąć gdy widze te młode matki z gromadką dzieci i piąte w brzuchu. Widać patologie na kilometr i nic nie mogę z tym zrobić. Mi PIS nie pozwala mieć dziecka a do tego mam jeszcze płacić podatki które idą na małpke patologii. Od kiedy wielki wódz wprowadził 500+ i zadecydował o tym że nigdy nie będe miała dzieci to mam bardzo złe myśli. Nawet nie jestem w stanie zaoszczędzić pieniędzy by mieć własne dziecko (wyjazd za granice po in vitro) bo dzieci patologii są lepsze ode mnie.

Co nie wyjde z domu to widze te madki z nosem wysoko wysuniętym do gory zapewne szepczące sobie " O patrz stara niezależna lambadziara co nie chce mieć dzieci". A ja w środku się gotuje bo MOJE pieniądze idą na to patolstwo. To jak PIS podzielił ten kraj jest nie do pomyślenia. Tragiczne jest to jak ja gardze drugim człowiekiem

#zalesie #bekazpisu #neuropa #madki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6b32e4f49ad326e7b1ae42
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 299
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: zgadzam się w 100%, nie masz tylko racji ze skasowane zostało invitro, jak najbardziej ta metoda jest dostępna i nigdzie nie musisz wyjeżdżać. Skasowali program rządowych dopłat, ale za kasę jak najbardziej można. Powiedzenia!
  • Odpowiedz
@YodaMonster: Podoba mi się Twoja odpowiedź, taka dość wymijająca ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Jeśli uważasz że możliwość posiadania potomstwa powinna być gwarantowana jako podstawowe prawo człowieka, to chyba zgodzisz się że nie powinna występować dyskryminacja ze względu na przyczynę trudności, niezależnie czy ta przyczyna będzie taka jak u OP czy inna.

To nie jest tak że całkowicie odrzucam możliwość refundacji in vitro (choć jestem wobec niej
  • Odpowiedz
NagaRozowypasek:
@ErrAolo: @ChickenDriver: @krytyk__wartosciujacy: czy wy jesteście normalni? Adoptuj? To wasze rozwiązanie? Genetycznie chorzy ludzie robią sobie upośledzone dzieci bo tak, bo chcą, bo mogą, a później żerują przez resztę życia na systemie opieki społecznej i wszystko jest w porządku? Ale jak gdy normalna osoba chce mieć dziecko to "#!$%@? i adoptuj"?! Aż się żygać chce czytając takie pozbawione empatii wypociny gimbów.

Gratulacje dla bezmózgich wykopków którzy wyśmiewają osobę, która nie może mieć dzieci. Idźcie powyśmiewajcie się jeszcze z ludzi chorych na raka. Nawet nie zdajecie sobie sprawy w ilu tysięcach rodzin jest dramat bo nie można mieć dzieci. I jest metoda by temu zaradzić, ale pieniądze idą teraz na kupno głosów ku uciesze pato i wykopowej gawiedzi. Ale czego się spodziewać po patologicznych szczylach, które tu komentują, którzy mieli stosunek tylko z własna ręką?

Szczerze to wam należałoby zabrać przywilej darmowej edukacji, bo i tak gówno z niej korzystacie, i lepiej go oddać osobom starającym się o dziecko. 500+ zrobiło siano z waszych pustych łepetyn. Porównujecie program,
  • Odpowiedz
OP: Ile tutaj jest hejtu :( Do wszystkich co mówią że mam z własnych pieniedzy opłacić in vitro, to rozumiem że KAŻDY RODZIC w Polsce opłaca ze swoich pieniędzy wychowanie swoich pociech?

Zauważ że płacimy kilkadziesiąt procent podatku miesiąc w miesiąc i NIC z tego nie mamy. Idzie na karty Sasina, na program "zdrowej prokreacji", na PFN a ja nie dostaje nic. A jak już chce mieć dziecko to Kościól i PIS mówi "NIET, nie refundujemy, pałuj się z tym sama"

@przeciwko78: @shaku79: @Morskipas: @masz_fajne_donice: @Tyraxor: @domio111
  • Odpowiedz
**OPtop0lka**: Jestem ok. 30-letnim niepłodnym niebieskim i wkurza mnie roszczeniowość niepłodnych p0lek. Z żoną teraz podchodzimy do in vitro i uważam, że jeśli kogoś nie stać na wydatek kilkunastu - kilkudziesięciu tys. PLN, w ogóle nie powinien się starać o dzieci, których utrzymanie kosztuje o wiele więcej. W czasach kiedy nie ma funduszy na leczenie nowotworów czy rzadkich chorób u dzieci już żyjących, skandalem jest darcie mordy o refundację procedur
  • Odpowiedz
@Sandrinia: co Ty pieprzysz, zdajesz sobie sprawę, że nie każdy jest emocjonalnie gotowy na adopcję dziecka? Tak mówicie "weź sobie adoptuj i po problemie" jakby domy dziecka działały jak supermarkety - wybierasz dzieciaka, zabierasz ze sobą i go sobie masz, od razu je kochasz. Nie ma nic egoistycznego w chęci posiadania swojego potomstwa, to jest naturalne pragnienie człowieka (nie każdego). Wiem, że we Wrocławiu jest program finansowania in vitro, także
  • Odpowiedz
Patusy raz bzykną się w kiblu na dyskotece I cyk ciąża a znam sporo normalnych kobiet które nie mogą zajść w ciążę albo przez całą ciążę uważały na siebie, to co jedzą itd a dziecko okazało się chore lub z jakąś wada a patusiara, która jarała szlugi cała ciążę ma super zdrowe pięćset plusy


@Klaudia-POLSKA-Czerniewicz: no wiesz, jak sie tak zastanowic to moze to wcale nie jest takie dziwne. Patologia
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: siostro, ja ci nie kazałem adoptować, tylko zapytałem czy, a ty już hurrdurr. Nie umiesz spokojnie rozmawiać a wciskasz nam tu kity o wychowywaniu dzieci? Wiesz ile trzeba cierpliwości do gówniaków?

Zapytałem z troski, bo najpierw długo nie miałem ich a z każdym kolejnym było coraz trudniej i zaczęliśmy rozmawiać z różową o adopcji.
No ale widzę, że się nie pomyliłem w ocenie - pieniaczka jesteś i tyle.
  • Odpowiedz
@Flutter_M_Shydale: z drugiej strony szukanie naturalnego powodu zabronienia ludziom dostepu do potomstwa zmierza w dziwnyn kierunku. Natura chciała by ktoś się nie rozmnażał? To zabrońmy też rozmnażania się ludziom z chorobami genetycznymi bo tacy zapewniaja dzieciom pewne źródło cierpienia w zyciu. Z czasem rozwiniemy medycynę tak by leczyc choroby genetyczne i nie trzeba ich eliminować selekcją naturalną. Już dawno walczymy z selekcją naturalna, choćby wynalezieniem inkubatora i trzymania tam dzieci
  • Odpowiedz
@hejmanko: bo wkurza mnie, jak ludzie są walnięci na punkcie czy to posiadania dzieci, czy też dzieci samych w sobie. Zdaję sobie sprawę, że adopcja nie jest prosta i że to nie hipermarket. Ale przedstawiłam swoje stanowisko, taki mam pogląd na tą sprawę (mój partner na szczęście też) i nikogo nie zmuszam, aby myślał tak samo, wiem, że należę w tej kwestii do mniejszości. Że napisałam, co myślę, to Ci
  • Odpowiedz