Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem 30 letnią niepłodną różową i wkurza mnie to co się dzieje w Polsce.
Od zawsze chciałam dzieci ale pare lat temu okazało się że jestem bezpłodna i moją jedyną (pareprocentową szansą) jest in vitro. Niestety PIS zamknał projekt Leczenie Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego i de facto zostaje mi albo wyjechanie za granice do prywatnej kliniki za kilkadziesiąt tysięcy złotych - takich pieniędzy nie mam. Albo bycie bezdzietną kobietą.

Ja i mój partner pogodziliśmy się z tym że nie będziemy mieli dzieci, ale ja zmierzam do czegoś innego...

Oblewa mnie zimny pot i #!$%@? jakiego nie jesteście w stanie pojąć gdy widze te młode matki z gromadką dzieci i piąte w brzuchu. Widać patologie na kilometr i nic nie mogę z tym zrobić. Mi PIS nie pozwala mieć dziecka a do tego mam jeszcze płacić podatki które idą na małpke patologii. Od kiedy wielki wódz wprowadził 500+ i zadecydował o tym że nigdy nie będe miała dzieci to mam bardzo złe myśli. Nawet nie jestem w stanie zaoszczędzić pieniędzy by mieć własne dziecko (wyjazd za granice po in vitro) bo dzieci patologii są lepsze ode mnie.

Co nie wyjde z domu to widze te madki z nosem wysoko wysuniętym do gory zapewne szepczące sobie " O patrz stara niezależna lambadziara co nie chce mieć dzieci". A ja w środku się gotuje bo MOJE pieniądze idą na to patolstwo. To jak PIS podzielił ten kraj jest nie do pomyślenia. Tragiczne jest to jak ja gardze drugim człowiekiem

#zalesie #bekazpisu #neuropa #madki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f6b32e4f49ad326e7b1ae42
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 299
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Faraluch: również jestem przeciw 500+, co nie zmienia faktu że dofinansowanie in vitro zostało zamknięte na rzecz katolickich metod starania się o dziecko - jak ostatnio sprawdzałem to opłacalność tego przedsięwzięcia jest mocno taka sobie...
Widać patologie na kilometr i nic nie mogę z tym zrobić. Mi PIS nie pozwala mieć dziecka a do tego mam jeszcze płacić podatki które idą na małpke patologii.


@AnonimoweMirkoWyznania: z przedstawionych dwóch grup ludzi, tylko jedna jest elektoratem, a zatem i targetem działań rządu. Deal with it. Rozsądni ludzie z Polską wspólną mają tylko wspomnienia.
przecież w polsce są prywatne kliniki in vitro, nie ma potrzeby jechać za granicę.


@eaxene: Dokładnie. Słaby bait.

To jak PIS podzielił ten kraj jest nie do pomyślenia. Tragiczne jest to jak ja gardze drugim człowiekiem


@AnonimoweMirkoWyznania: xD

To, że gardzisz drugim człowiekiem to jedynie twoja zasługa i świadczy tylko i wyłącznie o tobie. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
co nie zmienia faktu że dofinansowanie in vitro zostało zamknięte na rzecz katolickich metod starania się o dziecko


@jebediahkerman: tak wiem o tym, ale ja nie dlatego jestem przeciw. To jest zły powód w słusznej sprawie że tak powiem, katolicyzm wgl nie powinien o tym decydować
@AnonimoweMirkoWyznania moj brat z żoną właśnie kończą procedurę invitro w Poznaniu. PiS nie zakazał invitro, tylko zlikwidował dofinansowanie na invitro. Podstawowa terapia kosztuje około 11 tys. zł. Jesli nie jesteś w stanie uzbierać takich pieniędzy, to lepiej żebyś nie miała dziecka.
@boskakaratralalala: Zauważalnie zwiększyć dzietność? Mamy w Polsce ok. 400 tys. rocznie urodzeń, co przekłada się na dzietnosc na poziomie 1,39. Ile ty byś chciał zabiegów wymieniać żeby ZAUWAŻALNIE zwiększyć dzietność? 200 tys, 100 tys?
@belwarg: In Vitro jest bardzo tanim zabiegiem w porównaniu do polityki pro rodzinnej. Koszt kilkudziesięciu tysięcy za dziecko to jest nic i budżetowo się szybko zwraca szczególnie, że z takich zabiegów nie korzysta przecież patologia.
@AnonimoweMirkoWyznania: generalnie masz racje, ale z drugiej strony czemu my mamy płacić na twoje patolstwo, ale znów z trzeciej strony prędzej twoje dzieci odpracują koszt InVitro, niż 500+, ale czekaj jakby Ci zrefundowano InVitro i do tego dołożyli by 500+ to już w ogóle beznadziejna inwestycja hmmm