Wpis z mikrobloga

Hej, potrzebuje kupić niebieskiemu jakieś surowce na dzień chłopa- sprzęt ma, jest raczej doświadczony. Totalnie wypadłam z obiegu. Potrzebuje kupić jakieś drożdże płynne, coś „fancy”, może jakaś nowinkę, oraz kilka paczek chmielu. Co byście polecili? Albo, co chcielibyście dostać? Budżet na wszystko to 200zl
#piwowarstwo #piwowarstwodomowe
  • 12
@pinkquartz: no z drozdzami jest problem, że jako tako uniwersalnych nie ma. Chmiel też nie każdy pasuje do wszystkiego. Rozumiem że zaciera slod? Możesz powiedzieć coś więcej? Może jest jakiś sprzęt jakiego mu brakuje
@pinkquartz: Możesz mu też na przykład kupić trochę dobrego miodu od jakiegoś pszczelarza i średni szklany baniak, może się skusi pójść w miodosytnictwo dla odmiany?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pinkquartz: a kapslownice stołowa ma? A może myjka do butelek? Z drożdży to może jakiś fajny zestawik kveikow byś zamówiła, żeby chłop sobie poeksperymentował. Chmiele nowa Zelandia/Australia i wiadomo, Ameryka. Amarillo, Citra i Mosaic to taka podstawa.
@pinkquartz chmiele byłyby spoko, ale jednak zużyje do pierwszego piwa i po sprawie, ale zdaje mi się że lepiej kupić mu jakiś sprzęt który poprawi jakość / dokładność procesu i który od tej pory będzie miał na zawsze
- kapslownica stołowa (jeśli obecnie ma taką małą z dwoma ramionami)
- pH metr
- refraktometr
- hop spider
- mieszadło magnetyczne z kolbą

To już znacznie wybiega poza budżet więc jest z czego
@jmyung: @bomba4: @jszq: @polskabialoczerwoni: @hubi-hubi: @stout2137: @wertychochlik:
zbiorczo odpowiadam:
-hop spider, refraktometr, kolba z mieszadłem- wszystko jest
-kapslownice, myjki nie trzeba, bo zwykle piwo ląduje w kegu
-brettów nie lubimy ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Trochę dodatkowych informacji:
-zacieranie w przerobionym garze do pasteryzacji
-gotowych zestawów nie kupie, bo niebieski uważa że to gówno xD
-jest raczej doświadczony, ~70 warek za sobą
@pinkquartz: chłodnica pewnie jest. Może srutownik?

Z dodatków to może jakieś ziarna kakaowca, jakieś płatki kokosa, laktoza. Mógłby zrobic coś w stylu pastry bo to teraz w modzie.

Z sprzętu to chyba tylko miernik pH. Ew jakiś keg, albo taboret gazowy
@pinkquartz: hmm, przy 70 warkach pewnie sprzętu ma sporo. Nie wiem jak mocno zautomatyzowany ma sprzęt, ale może być jeszcze pompka do cieczy i/lub wymiennik ciepła zamiast chłodnicy.

Generalnie surowce zawsze na propsie, a chmielu nigdy za mało nie jest ( ͡° ͜ʖ ͡°) Możesz też kupić worek 25 kg słodu pale ale ( ͡° ͜ʖ ͡°)