Wpis z mikrobloga

Nawiązując do wczorajszego [wpisu](https://www.wykop.pl/wpis/52282975/kolezanka-zarejestrowala-sie-na-jakiejs-gieldzie-p/ - koleżanka została słupem, szemrana giełda, 14 tysięcy z konta jakiejś Polki, ruska (?) mafia itp.

Wczoraj w nocy telefony ucichły, ale to tylko przez to, że wyłączyła telefon. Dzisiaj o 8 koleżanka poszła na policję. Samo czekanie na kogoś zajęło jej dłużej niż wywiad, ale to najmniej ważne ¯\_(ツ)_/¯ Policjant, który ma zająć się tą sprawą powiedział, że dobrze, że zgłosiła się tak wcześnie i że często dostają takie zgłoszenia. Dodał też na wstępie, że lepiej żeby ci od tego "trefnego biznesu" nie byli jednak z Rosji, bo wtedy policja nic nie będzie mogła zrobić. Dużo na ten moment dalej nie wiemy, policjant kazał zebrać wszystko co jest związane ze sprawą w wersji papierowej i przynieść do nich - tj. dowód przelewu, rejestr połączeń, wiadomości z groźbami pójścia na policję - ogólnie całość. Uwaga hit! Policjant zaproponował koleżance bycie "kozłem ofiarnym" - miałaby dalej brnąć w tę sprawę, wykonywać przelewy, które kazaliby jej robić etc. - i to wszystko pod nadzorem policji. Dodatkowo, kasę, którą ma teraz na koncie kazali przelać jej na konto babeczki, z którego dostała przelew. Trochę to dziwne, czy po prostu ja już świruje? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Przypominam, że wszystkie dane koleżanki są u mafii (?), jest łatwa do wystalkowania na fb
Z ostatniej chwili - znowu do niej dzwonią z tej giełdy, telefon za telefonem

Pod poprzednim wpisem pojawiło się wiele komentarzy, że ta cała akcja to bait, ale niestety nie jest - naprawdę można być aż tak głupim.
Zaplusujcie jak chcecie być wołani!

#banki #gielda #prawo #policja #logikarozowychpaskow
  • 221
Trochę to dziwne, czy po prostu ja już świruje?


@Iberia: nie jest to dziwne, jest duże prawdopodobieństwo, że koleżanka wpakowała się w "pralnię" gdzie miała robić za słupa.
@Lardor: przekaz koleżance..

posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz
@Iberia: Raczej niech koleżanka szykuje się na upozorowanie pogrzebu swojego + zmiana miejsca zamieszkania na pół roku, rok aż sprawa przycichnie :)

A na poważnie dobry bait, Ruskie nie będą jechać do niej po 14k zł czy euro bo to dla nich drobnica, ale zawsze może sobie wynająć prywatnego ochroniarza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

W życiu nikt ci kasy za nic nie da.


@Lardor: Bzdura, jest