Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Piszę z anonimowych ponieważ kilku ludzi z branży kojarzy moje konto na wykopie.

Panowie programiści. Jestem rekruterką i wiem że mnie nie lubicie. Ale jest też w tym dużo waszej winy. Pół roku temu zmieniłam branżę z rekrutacji na stanowiska typowo excelowe w korpo na rekrutację IT. I jestem mocno zniesmaczona postawami kandydatów w tym obszarze.

Po pierwsze: To że przez 5 lat podczas studiów pracowałeś jako freelancer albo pomagać wujkowi robić strony internetowe to nie znaczy że możesz sobie to liczyć do doświadczenia. Ani mnie ani potencjalnych klientów nie obchodzi co robiłeś na boku. Liczy się doświadczenie komercyjne. Tak ciężko panowie to zrozumieć?

Po drugie: Naprawdę nie możecie odpisać na linkedinie że nie jesteście zainteresowanie ofertą bo XXX? Dla was to minuta a dla mnie to cenny feedback.

Po trzecie: Tak, nie mogę od razu podać nazwy firmy i widełek. I to nie jest moje widzimisię tylko skutek umowy podpisanej z klientem. Musicie się pogodzić z tym że poważni klienci nie chcą rozgłaszać światu ile płacą na danym stanowisku. I mam już dość tych wszystkich urwanych rozmów albo "śmieszków" kiedy wam to napiszę na linkedin.

Po czwarte: Zejdźcie trochę z pary z wymaganiami finansowymi. Ja w waszym wieku zarabiałem 1/3 tego co wy. A tutaj przychodzi mi taki 26 latek i chce od razu zarabiać 15 tyś brutto. Wiem że rynek pracownika i tak dalej ale to już się kończy i wraca normalność. Na stanowiskach juniorskich trzeba się bić nawet o najniższą krajową. Na seniorów też przyjdzie czas a ludzie w branży się znają i mogą zapamiętać waszą postawę sprzed kilku lat.

Po piąte: Nie wymagajcie od wszystkich współpracy na B2B bo nie zawsze jest to możliwe. Już się spotkałam z sytuacją że programista odrzucił ofertę w bardzo fajnej firmie tylko przez to że jednak nie zgodzili się na B2B. Zmarnował mi oraz klientowi kilka dobrych godzin. B2B to jest przywilej a nie prawo.

Po szóste: Nauczcie się robić porządne CV. Tak, zdjęcie ma znaczenie bo po nim można określić charakter kandydata.

#programista15k #rekrutacja #pracait #zalesie #takaprawda #programowanie #testowanieoprogramowania #it #informatyka

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f69d96ef49ad326e7b1abd1
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Precypitat
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 253
@AnonimoweMirkoWyznania: No to krótko, bo ciśnienie mi skoczyło.

1. Szanowna Pani rekruterko, a gdzie zdobyć takie doświadczenie, jak nawet na juniora chcą doświadczenia komercyjnego w zespołowym pisaniu aplikacji?
2.Tu się nie wypowiem, bo nikt do mnie tam nie pisał
3. Oferta pracy bez widełek jest gówno warta i nic mnie nie obchodzi, co macie podpisane z klientem. Tak źle płacą, że wstyd im się przyznać? Skoro pracodawcy mogą czegoś oczekiwać, to
jeszcze odpisujecie na taki oczywisty bait jak typ się nawet myli podczas pisania czy jest kobieta czy mężczyzna xD 'jestem rekruterką' 'zarabiałem' xD
@AnonimoweMirkoWyznania: buahahahahaha nic tak nie robi dnia jak ból dupy HR-a. Wiadomo tylko anonimowo można coś takiego było napisać.

przez 5 lat podczas studiów pracowałeś jako freelancer (...) to nie znaczy że możesz sobie to liczyć do doświadczenia

Ktoś przez 5 lat #!$%@?ł projekty dla klientów i to nie jest doświadczenie? Ten ktoś ma więcej doświadczenia i obycia z klientami niż panienka ze szczuro-korpo.

Tak ciężko panowie to zrozumieć?

Po co
@AnonimoweMirkoWyznania: bejt no ale odpisze

AD1
troche zgoda, troche nie, z tego co piszesz to gowno sie znasz i i tak nie jestes w stanie tego ocenic

AD2
A Ty odpisujes kazdemu na tinderze? Nie bo za duzo? No to u nas tak samo.

AD3
Sram na takie firmy. W 99% przypadkow znaczy to, ze firma #!$%@? placi, nie trac wiec mojego czasu. Jesli firma ma minimum rynkowe stawki to nie
Po pierwsze: To że przez 5 lat podczas studiów pracowałeś jako freelancer albo pomagać wujkowi robić strony internetowe to nie znaczy że możesz sobie to liczyć do doświadczenia. Ani mnie ani potencjalnych klientów nie obchodzi co robiłeś na boku. Liczy się doświadczenie komercyjne. Tak ciężko panowie to zrozumieć?


@AnonimoweMirkoWyznania: co za bzdura xD
Panowie programiści. Jestem rekruterką i wiem że mnie nie lubicie. Ale jest też w tym dużo waszej winy. Pół roku temu zmieniłam branżę z rekrutacji na stanowiska typowo excelowe w korpo na rekrutację IT. I jestem mocno zniesmaczona postawami kandydatów w tym obszarze.

@AnonimoweMirkoWyznania: juz pewnie wiem czyje konto tu piszę i ja tam Cie nawet lubię, przynajmniej nie wyzywasz ludzi bo się z nimi nie zgadzasz. To że programisci beda
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania:

Liczy się doświadczenie komercyjne. Tak ciężko panowie to zrozumieć?


Po tym wysrywie przestałem czytać, chociaż nie pracuję w IT XD Mnóstwo programistów żywo udziela się na przykład w Open Source, pracując w zupełnie niezwiązanej branży, a umiejętnościami zjadają niejednego komercyjnego klepacza kodu...