Wpis z mikrobloga

@Tom_Ja: Właśnie obejrzałem ten odcinek i jasno on twierdzi że podział ma sens i nawet ten podział przedstawia w taki idiotyczny sposób że lewica to równość a prawica to dyktatura.
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Początek filmu i już dostrzegam błędy.
Po pierwsze możliwy jest konserwatywny anarchizm. Coś takiego proponował Hans-Hermann Hoppe w sumie.
Nacjonalizm i socjalizm są możliwe w połączeniu. I odnosze się tu nie do Hitlera ale strasseryzmu, narodowego bolszewizmu czy koncepcji Brzosowskiego.
Co do kapitalistycznego socjalizmu to teoretycznie jest możliwe w ramach socjalizmu rynkowego.
Widać koleś ma wąskie pojęcie o ideach.
  • Odpowiedz
@Drakii: No bo defacto tak jest. Dyktatura jest przecież z samej definicji zaprzeczeniem lewicowej myśli, jak i wolności jako takiej - tworzy hierarchię i relację władza (Ci wyżej, uprzywilejowani)-ludzie (cała reszta). Czy to jest te społeczeństwo bezklasowe? No nie, bo wciąż jest jakaś grupa, która trzyma pod butem ludzi i ich zniewala - to nie ma znaczenia, czy to jest monarcha, czy oligarchowie, czy partia, czy dyktator - różnice pewne
  • Odpowiedz
@Tom_Ja: Z Hickelem i jego modelem globalnej biedy też są problemy.

In other words, by dismissing the use of very low poverty thresholds, Hickel is willfully ignoring the most important improvement in living standards — the ones that move people away from utter destitution.
  • Odpowiedz