Wpis z mikrobloga

Hej Mirki
Jaki lakier do podłogi wybrać? Jest około 50m2. Drewno sosnowe. Miękkie. Znajomy cykliniarz poleca HartzLack bo się łatwo nakłada i jest twardy. Względnie tani chociaż i tak wydam koło 1 tys co jest raczej górna granica tego co chciałbym wydać na lakier... Polecacie w podobnej cenie coś innego? Lepszego? Czy różnica między połyskiem a półmatem jest duża w twardości? Chce aby był jak najdłużej w dobrym stanie. Ale nie lubię mebli w połysku. Podług też. W ogóle niczego nie lubię w połysku. Pytanie czy ta różnica w twardości jest na tyle odczuwalna że warto przeboleć i wziąć połysk bo wytrzyma w dobrym stanie parę lat dłużej?
#budujzwykopem #remontujzwykopem #pytanie #drewno #lakiernictwo
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Simfecstio: ja jestem zdania, że o ile nie rozdajesz wszystkim kapcioszków jak w muzeum w głębokim prl, to ten połysk się nie utrzyma. A przy dzieciakach to juz w ogóle, zniknie w oczach (chociaż to będzie ostatnie zmartwienie:) )
bierz mat i sie nie przejmuj.
  • Odpowiedz
@Simfecstio: altax to marketówa, stosunkowo nowa marka, hartzlack ma bodajze ponad 25 lat expa w lakierach, bierz śmiało, 3 warstwy i będzie git. Nie bierz pełnego matu tylko przynajmniej półmat, jest twardszy od wersji matowej. Jeśli wersja chemiczna lakieru zorientuj się czy trzeba dawać podklad
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Simfecstio: tylko miej na uwadze że HartzLack mocno śmierdzi, przy takiej powierzchni to ze 2 dni w domu nie śpij o ile chcesz przeżyć :) ale mi go też polecali jako dobrą i tanią opcję. Lepsze są wodne pod względem tego jak szybko możesz wrócić do mieszkania, ale cena x2
  • Odpowiedz
  • 0
@Sckb kumpel cykliniarz mówił że lepiej nie kupować bo może być stary. Ten niemiecki jest podobny a może nawet lepszy? I masz pewność że nówka cewka nie odstana
  • Odpowiedz