Wpis z mikrobloga

Mirki, jest akcja.
Muszę "naprawic" w starym samochodzie progi metoda cytryna i gumiaka, na handlarza.
Progi są mocno zardzewiałe myślę że już nie podniosę samochodu na lewarku.

Kończy mi się przegląd a budżet na wymiane progów w zakładzie blacharskim pojawi się pod koniec listopada.

Jak się za to zabrać, ktoś jest w stanie pomóc?
Wygląda to obecnie tak jak na zdjeciu

#motoryzacja #mechanikasamochodowa #samochody #samnaprawiam #blacharstwo #rdza #naprawa
victor89 - Mirki, jest akcja.
Muszę "naprawic" w starym samochodzie progi metoda cytr...

źródło: comment_1600669385M4L7Cf6fKYq2lTDRxV3W7T.jpg

Pobierz
  • 46
@overjoyed
@Harmideron
To jest jedyne takie miejsce w samochodzie, powodem jest uszkodzenie progów którymi udało mi się kilkukrotnie przytrzeć i uszkodziłem oryginalna powloke. Nie zająłem się tym i teraz mam. Samochód mimo wieku jest bezwypadkowy.

@rafal_13
Kupić jakąś szpachle, wypełnić ubytki i pojechać z barankiem?
@victor89 jak masz jakieś ubytki to możesz czymś wypełnić, żeby wyglądało dobrze, ale baranek ma też swoją fakturę i przykryje mniejsze nierówności, ewentualnie dasz kilka warstw
via Wykop Mobilny (Android)
  • 18
@Harmideron: Absolutnie nie używaj pianki montażowej chyba że chcesz się pożegnać z progami za dwa lata. Pianka będzie ci trzymała wodę w progach więc przyśpedzysz degradację progów. @victor89: najlepiej zwyczajnie popytaj się na jakiej stacji to przejdzie widziałem auta jeżdżące z progami dziurawymi przez całą długość więc gdzieś ci puszczą.
@victor89 nie próbuj pianki budowlanej bo narobisz sobie jeszcze gorzej. Pianka budowlana wciąga wilgoć jak szalona i pod tą pianką dopiero się rozwija zgnilizna. Jak chcesz żeby podłoga Ci głębiej poszła to droga wolna ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Harmideron dziękuję!

15 minut i sprawa się wyklarowała.

Czyli robimy tak,
Lista zakupów:
- Papier scierny
- Pianka budowlana
- szpachla samochodowa
- baranek boll spray 500ml
- Lakier koloru karoserii
- taśma klejąca maskującą

Jak to będę robil:
Umyje dokładnie progi, w miejscach ewentualnych ubytkow wstrzykne piankę budowlaną. Poczekam aż zaschnie i nadmiar odetnę. Potem wszystko wyrównam szpachla i przeszlifuje.
Na koniec baranek że 2 warstwy i po wyschnięciu warstwa srebrnego
@dzikiczytelnik
@n_____S
@icex

Dobra, zrobimy tak jak pisałem wyżej jeśli będa duże ubytki (ale jak oglądałem to takowych brak).

Jeśli po oczyszczeniu nie będzie perforacji to pominę krok z pianka i zrobię tylko szpachle i baranek.

Jak niedługo pojawię się u blacharza to przecież mnie zastrzeli jak to zobaczy xD
@victor89: popukaj w to śrubokrętem, jak nie przejdzie na wylot to to jest do zeszlifowania i wylakierowania i tyle
a pianką to se możesz #!$%@?ę zalepić a nie progi, mówiąc otwarcie

zresztą tak naprawdę dopóki nie ma dziur to przegląd powinieneś mieć podbity gdziekolwiek bo korozja nie wyklucza samochodu z dalszej eksploatacji nawet jeśli jest na elementach nośnych, dopiero jak robią się wżery i dziury to wtedy jest kłopot
@Pangia czuję w kościach że będzie problem. Co roku zresztą trzepia mi samochód od góry do dołu. Łącznie z corocznym badaniem składu spalin. Doszło do tego że mam nawet nowa gaśnice i apteczkę zgodna z dyrektywami ue :D