Wpis z mikrobloga

Mirki, kupiłem sobie Peugeota 406 z dieslem 2.0 HDI 90 koni i mam w sumie głupie pytanie - lać zwykłego diesla z BP, Shella itp. czy jednak tego "lepszego"? No bo z jednej strony stare auto, ale z drugiej jednak Common Rail jest. Na "dzień dobry" zalałem go Vervą z Orlenu ale nie wiem czy jest sens lać droższe paliwo. Wcześniej jeździłem benzyną (Hyundai Getz), to lałem cały czas 95, może z 2 razy wlałem 98.
#motoryzacja #samochody #peugeot #kiciochpyta
  • 19
@ZlodziejBilonownic: też mam 15 letniego diesla, D4D od Toyoty. Leje normalne paliwo, ale tylko: Shell, bp, czasami Orlen, jak dwóch powyższych nie ma w okolicy. Lepszego diesla raz na kwartał, tak na wszelki.
Marketowych stacji unikam, bo jednak wtryski 800zl za sztukę, a są cztery. Wolę nie kusić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kotouak: raczej mity. Gość od Nissanów zetek z Warszawy Cobcio leje do swoich potworów 98 oktanów z Auchana i nigdy złego słowa nie powiedział na to paliwo. Amic (stary lukoil) też ma tanie paliwo, sam lałem tam parę razy 98 i bez problemów choć i tak na co dzień leje z Lotosa bo jest najbliżej domu po prostu
@Kotouak nie ma paliw w Polsce gdzie indziej niż z Orlenu i lotosu więc możesz przepłacać dalej ¯\(ツ)/¯


@KrzaczeQ: do cystern leje orlen i lotos, ale na wyjściu już różne mikstury są w zależności od stacji. Jeśli masz np. wspomniany CR i lejesz tam gdzie najtaniej kilka lat bez żadnych problemów to masz nielada szczęście. Poza tym w busach zazwyczaj przy ładunku czuć jeśli #!$%@? paliwo zalałeś, więc no cóż... Wolę
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZlodziejBilonownic: zrobiłem już na paliwie z Tesco i Auchan 50 tysięcy kilometrów, silnik 1.8 w jednym aucie i 1.9 jtd w drugim i nigdy nie było problemu żadnego. Aktualnie jest prawie 60 groszy taniej na litrze na Auchan niż Orlenie więc po co przepłacać?