Wpis z mikrobloga

@leoha: problem jest taki, że teraz znam wynik, a później inną liczbę hex za pomocą tych szukanych działań będę musiał przekształcić na dec żeby otrzymać wynik.
@n0c0Mpr3h3nD: no właśnie cały problem polega na tym, że muszę wysmerfić co można zrobić z tą liczbą hex aby dostać wynik w dec ten konkretny. Później na podstawie tego, inne liczby hex przekształcać tym zespołem działań na dec ale już nie znając wyniku w dec.
@Kuchaj: czyli masz jakieś hexy, które powstały z pewnych liczb i starasz się odgadnąć co to były za liczby? To raczej karkołomne zadanie jeśli nie masz żadnych dodatkowych informacji.

@kolnay1: @Cavalorn: mam zawsze znanego hexa i muszę odgadnąć co się z nim dzieje, że powstaje dec - tutaj dałem konkretny przykład co weszło i co wyszło. Jak będę wiedział jaki nawet najprostszy algorytm przekształca tego hexa na deca to będę samodzielnie hexy konwertował na dece i moja praca stanie się w hugo boss łatwiejsza. XD
@Kuchaj: tak jak pisały Mireczki, bez większej ilości danych nie da się jednoznacznie określić jak taka funkcja powinna wyglądać. Jeżeli zdobędziesz więcej przykładów wejście-wyjście to możesz spróbować wykorzystać takie metody numeryczne jak interpolacja czy ekstrapolacja. Nie ma jednak pewności, że znalezione w ten sposób funkcje będą zawsze zwracać poprawne wyniki.