Wpis z mikrobloga

Mówiąc całkiem szczerzę...Nie mam pojęcia co musiałby zrobić #microsoft aby przegrać wojnę konsol. Praktycznie wydaję mi się to nierealne ( _) .Generalnie nie chcę wyjść na żadnego Fanboya #xbox ale to co zrobili z Series S to po prostu miazga. Sam na pewno tej konsoli nie kupię ale generalnie przemawia za tym mnóstwo argumentów.
-Po pierwsze i najważniejsze cena,nawet dla laika lub dla ludzi kupujących sprzęt dziecku te 1350 zł jeszcze tak źle nie brzmi... Co dziecko dostaję wzamian? Darmowy i nielimitowany dostęp do najpopularniejszych tytułów które nie wymagają abonamentu żeby grać Online, wbrew temu co piszą na wykopie to najpopularniejsze są tytuły casualowe czyli taki np Fortnite.
-Chcesz więcej?Za 80zł masz roczny abonament Ea Access z takimi tytułami jak Fifa, przeróżne gry sportowe w sumie jakieś 80 tytułów. Czyli granie w najpopularniejsze tytuły znów jest mega tanie
-Pograsz bez przejmowania się we wszystkie gry AAA czyli w dniu premiery w jakieś GTA VI itp tytuły. Ale zaraz...Przecież zaraz będzie okrzyk "Ludzie nie chcą podłączać kart kredytowych do kont,przez to takie dziecko nie pogra" No i tutaj jestem święcie przekonany że najpopularniejsze gry będą jako zdrapki,tak jak kupujesz Minecrafta.Konsola nie ma napędu i to prawda ale...Bez problemu pewnie kupisz wersję "Pudełkową all digital" która w środku będzie miała kod do aktywacji tak jak z grami only steam na PC...

Generalnie nie mam pojęcia co by musiało się stać żeby PS5 wygrało. Wiem że mają fajne exy ale...Bądźmy szczerzy, większość graczy to właśnie casuale i widać to w ilości sprzedanych gier
#xboxone #playstation #konsole #gry
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@radkiewiczmariusz ps5 i tak wygra bo eksluziwy i kwestia przyzwyczajenia ludzi do siebie.

I zgadza sie to co napisales to zaledwie czubek gory lodowej - ms niszczy sony pod absolutnie kazdym wzgledem .... z wyjatkiem gier - bo tu kilka pozycji jak chocby god of war jest nie do pobicia. No chyba ze MS zamierza cos z tym zrobic to i to sie zmieni.

Osobiscie kupuje xbox. Bachorki mojej siostry kupuja
  • Odpowiedz
@radkiewiczmariusz patrząc z perspektywy ekonomicznej xbox + game pass, pozamiatał sony bo dla takiego dzieciaka czy osoby która nie miała styczności z konsolą jest to dużo mniejszy koszt a wybór gier jest dosyć spory jak dla nowego gracza, ale i tak dużo ludzi kupi ps5 z sentymentu, bo exy itd

Ja obecnie mam ps4 gdybym nie miał konsoli brał bym nowego Xboxa ale z listy game pass zagrał bym tylko w Gearsy czy Halo a reszta albo ograne lub nie interesuje mnie, za rok może przejdę na ps5 z kilku względów :
1- gry które miały być exami dla ps5 będą na Ps4 (spider-man czy Horizon)
2- przy konsolach nowej generacji przeważnie po jakimś czasie wyjdą jakieś problemy czy z oprogramowaniem czy z sprzętem dlatego uważam że lepiej poczekać na lepszą poprawioną wersję lub chociaż ogarniętą obecną.
3- gry, obecnie i tak nie ma za dużego wyboru a nowe gry i tak wychodzą na Ps4 a typowo gier na ps5 będzie już jakiś wybór w połowie jak nie pod koniec
  • Odpowiedz
@Kiritsugu1155 w game pass fajne jest to że są gry które "nie interesuja mnie ale nie mam co pograć to ściągnę" okazują się świetną zabawą na 5-10 godzin. I są to tytuły ktorych za kasę normalnie nawet bym w sklepie nie obejrzał.
  • Odpowiedz
@radkiewiczmariusz: z perspektywy długodystansowej dla kogoś kto nigdy nie miał konsoli (czyli mnie) przemawia polityka Xboxa. Nie grałem w nic więc nawet wiedźmin z poprzedniej generacji kusi. Tylko mam dylemat, czy nie brać series x, gdyż dysk większy i zamierzam konsole trzymać do następnej generacji
  • Odpowiedz
@radkiewiczmariusz: Historie o Xboxie wygrywającym generacje bo "miażdży Sony pod każdym względem" czytam już chyba od 15 lat. Microsoft miał świetną okazję przy PS3 na wygranie generacji i co? I g---o, p--------i jak zwykle mimo iż PS3 wydane zostało 14 miesięcy później i dodatkowo było droższe :D + Nie dość, że Xbox p-------ł z PS3 to jeszcze w między czasie Nintendo Switch ośmieszyło Xboxa w tamtej generacji. Sony nie miało nawet nigdy kompatybilności wstecznej a i tak zawsze orali Xboxa, teraz Sony dorzuca 100% kompatybilność wstecz do PS4 + rozdają za fryty kolekcję exów z PS4 to los Xboxa został już przyklepany.

Jeżeli chodzi o argumenty typu "usługi" to Sony ma usługę jak Xbox Game Pass od dobrych kilku lat a nazywa się ona PlayStation Now. Mało tego, w PS Now jest obecnie około 800 gier (w Game Pass 200) a samo PSNow jest tańsze od Xbox Game Passa... Sony po prostu nie ma potrzeby budowania marketingu na takich usługach, one są świetnym dodatkiem ale nie skupiają się na grach AAA. To jest kompletnie inny model biznesowy gdzie Microsoft jak zwykle obiecuje gruszki na wierzbie i gwarantuje Ci, że w ciągu 12 miesięcy już będzie wiadomo iż znowu p--------i generację a Sony skupia się na grach z budżetami za dziesiątki milionów dolarów, grach AAA na wyłączność zwanych potocznie "EXAMI". I nie, wyrzucenie 2 exów na rok na PC to nie jest znak iż Sony wszystkie exy wypuści na PC. To jest tylko znak iż rzucają graczom PC kiełbaskę na zachętę. Horizon Zero Dawn, który na PC jest aktualnie sprzedawany na PS4 już od jakiegoś czasu można było mieć praktycznie za darmo :)

Xbox Game Pass to usługa świetna na papierze ale w praktyce ludzie szybciutko stracą do niej cierpliwość bo nie będą dostawać tytułów w które serio chcą zagrać :) Piszesz o FIFIE? Dopisz jeszcze kolego, że masz na myśli wszystkie FIFY OPRÓCZ NAJNOWSZEJ, a tylko najnowsza się liczy :) A ta akurat będzie kosztowała 350 na XBOX i nie będzie w Game Passie wcześniej niż mniej więcej maj 2021 - wtedy kiedy ta gra będzie już warta paczkę fajek. Także znów, gwarantuje Ci, że ludzie aktywnie grający bardzo szybko stracą cierpliwość do Game Passa. Wszystko jest super i kolorowo kiedy płacę 1 PLN za tą usługę, jak sobie zawołają 55 PLN to szybko zrewiduje czy takie g---o z 90% grami Indie jest mi w ogóle
  • Odpowiedz
@radkiewiczmariusz Tak bardzo chciałbym, żeby Microsoft wygrał kolejną generację i utarł nosa Sony, ale przyzwyczajenie to jednak potężna sprawa. PlayStation kupią wszyscy bo przecież sąsiad/kolega/kuzyn ma, to i ja muszę mieć. Pierwszy Xbox wchodził przecież na rynek w momencie dominacji Sony i ich PS2 i do tej pory ma trudne zadanie żeby się przebić w Europie i Azji. Nintendo znalazło swoją niszę, a Microsoft próbuje dzielnie walczyć z Sony.
  • Odpowiedz
@Kristesherez: Dobiegają końca od dobrych 15 lat.... Nie rozumiesz co się kryje za słowem exclusive w kontekście PlayStation, prawda?
EXy to gry AAA, bardzo często z budżetami koło 100 milionów dolarów. Kupując PlayStation zawsze masz pewność, że zostaną Ci dostarczone gry najwyższej jakości i to są właśnie EXy. Ich czas nie dobiegnie końca dopóki będzie istniał gaming jako rozrywka. Powód? Ludzie szanują i chcą grać w dobre gry, w prawdziwe
  • Odpowiedz
@Kristesherez: No tak, każdy właściciel PS4 ma teraz 2 ścieżki do wyboru
1. (ta którą ja wybieram) Sprzedajesz PS4 po premierze PS5 i kupujesz PS5. Masz i tak wszystkie gry z PS4 a z racji, że sporo fajnych gierek jeszcze nie przeszedłeś to przejdziesz je już w wyższej rozdzielczości i z większą ilością klatek.
2. Czekasz 2-3 lata aż skończą wsparcie dla PS4 i wyjdą exy już typowo pod PS5
  • Odpowiedz