Wpis z mikrobloga

@Merkowsky: o ironio tak właśnie jest. Stąd płacze ze "nic nie możecie, nic się nie da, nie ma po co robić, nic się nie uda, szkoda czasu" ( ͡~ ͜ʖ ͡°).
Nikt się tak nie boi o nasz czas jak politycy (i polityczne płaczki dywersanci) kiedy obywatele zaczynają się jednoczyć
  • Odpowiedz
@NoMoreTearsJustSmile Kurde, ja też zadzwoniłem przed godziną dziewiątą w trakcie wywiadu z tą deweloperską pijawką, która twierdziła, że ceny NIE MOGĄ spaść, ale chyba mnie nie puścili, nie mogłem potem słuchać, bo do pracy szedłem.
  • Odpowiedz
Chłop mówi:

Wynajmujący mieszkanie nie jest chroniony

Wynajmujący mieszkanie od landlorda ma problem z tym żeby egzekwować od niego czegokolwiek bo trafi na bruk


Chłopu się chyba najemca z wynajmującym pomylił. Typowo.
  • Odpowiedz
Chłopu się chyba najemca z wynajmującym pomylił. Typowo.


@Wycu91: To jest trochę kwestia niespójnego języka. Bo kiedy wynajmujesz detektywa to używasz tego słowa jako klient, ale już gdy wynajmujesz mieszkanie to jako "sprzedawca" - dlatego potocznie często się tego słowa używa w odniesieniu do mieszkań i raczej każdy wie, że w danym kontekście chodzi o najem. Ale oczywiście masz rację, że to błąd.
  • Odpowiedz
@kormikez: Ja to nawet tego nie wytykam, tylko właśnie informacyjnie.
Sam w tym wypadku musiałem sprawdzić i zastanowić się 3 razy co z czym. I pewnie nawet po sprawdzeniu, na żywo w radio, walnąłbym błąd, bo język sam niesie: "wynajmujący" ¯\(ツ)/¯
  • Odpowiedz