Wpis z mikrobloga

Mówiąc całkiem szczerzę...Nie mam pojęcia co musiałby zrobić #microsoft aby przegrać wojnę konsol. Praktycznie wydaję mi się to nierealne ( _) .Generalnie nie chcę wyjść na żadnego Fanboya #xbox ale to co zrobili z Series S to po prostu miazga. Sam na pewno tej konsoli nie kupię ale generalnie przemawia za tym mnóstwo argumentów.
-Po pierwsze i najważniejsze cena,nawet dla laika lub dla ludzi kupujących sprzęt dziecku te 1350 zł jeszcze tak źle nie brzmi... Co dziecko dostaję wzamian? Darmowy i nielimitowany dostęp do najpopularniejszych tytułów które nie wymagają abonamentu żeby grać Online, wbrew temu co piszą na wykopie to najpopularniejsze są tytuły casualowe czyli taki np Fortnite.
-Chcesz więcej?Za 80zł masz roczny abonament Ea Access z takimi tytułami jak Fifa, przeróżne gry sportowe w sumie jakieś 80 tytułów. Czyli granie w najpopularniejsze tytuły znów jest mega tanie
-Pograsz bez przejmowania się we wszystkie gry AAA czyli w dniu premiery w jakieś GTA VI itp tytuły. Ale zaraz...Przecież zaraz będzie okrzyk "Ludzie nie chcą podłączać kart kredytowych do kont,przez to takie dziecko nie pogra" No i tutaj jestem święcie przekonany że najpopularniejsze gry będą jako zdrapki,tak jak kupujesz Minecrafta.Konsola nie ma napędu i to prawda ale...Bez problemu pewnie kupisz wersję "Pudełkową all digital" która w środku będzie miała kod do aktywacji tak jak z grami only steam na PC...

Generalnie nie mam pojęcia co by musiało się stać żeby PS5 wygrało. Wiem że mają fajne exy ale...Bądźmy szczerzy, większość graczy to właśnie casuale i widać to w ilości sprzedanych gier
#xboxone #playstation #konsole #gry
  • 26
@radkiewiczmariusz ps5 i tak wygra bo eksluziwy i kwestia przyzwyczajenia ludzi do siebie.

I zgadza sie to co napisales to zaledwie czubek gory lodowej - ms niszczy sony pod absolutnie kazdym wzgledem .... z wyjatkiem gier - bo tu kilka pozycji jak chocby god of war jest nie do pobicia. No chyba ze MS zamierza cos z tym zrobic to i to sie zmieni.

Osobiscie kupuje xbox. Bachorki mojej siostry kupuja ps5
@radkiewiczmariusz patrząc z perspektywy ekonomicznej xbox + game pass, pozamiatał sony bo dla takiego dzieciaka czy osoby która nie miała styczności z konsolą jest to dużo mniejszy koszt a wybór gier jest dosyć spory jak dla nowego gracza, ale i tak dużo ludzi kupi ps5 z sentymentu, bo exy itd

Ja obecnie mam ps4 gdybym nie miał konsoli brał bym nowego Xboxa ale z listy game pass zagrał bym tylko w Gearsy
@Kiritsugu1155 w game pass fajne jest to że są gry które "nie interesuja mnie ale nie mam co pograć to ściągnę" okazują się świetną zabawą na 5-10 godzin. I są to tytuły ktorych za kasę normalnie nawet bym w sklepie nie obejrzał.
@radkiewiczmariusz: z perspektywy długodystansowej dla kogoś kto nigdy nie miał konsoli (czyli mnie) przemawia polityka Xboxa. Nie grałem w nic więc nawet wiedźmin z poprzedniej generacji kusi. Tylko mam dylemat, czy nie brać series x, gdyż dysk większy i zamierzam konsole trzymać do następnej generacji
@radkiewiczmariusz: Historie o Xboxie wygrywającym generacje bo "miażdży Sony pod każdym względem" czytam już chyba od 15 lat. Microsoft miał świetną okazję przy PS3 na wygranie generacji i co? I gówno, #!$%@? jak zwykle mimo iż PS3 wydane zostało 14 miesięcy później i dodatkowo było droższe :D + Nie dość, że Xbox #!$%@?ł z PS3 to jeszcze w między czasie Nintendo Switch ośmieszyło Xboxa w tamtej generacji. Sony nie miało nawet
@radkiewiczmariusz Tak bardzo chciałbym, żeby Microsoft wygrał kolejną generację i utarł nosa Sony, ale przyzwyczajenie to jednak potężna sprawa. PlayStation kupią wszyscy bo przecież sąsiad/kolega/kuzyn ma, to i ja muszę mieć. Pierwszy Xbox wchodził przecież na rynek w momencie dominacji Sony i ich PS2 i do tej pory ma trudne zadanie żeby się przebić w Europie i Azji. Nintendo znalazło swoją niszę, a Microsoft próbuje dzielnie walczyć z Sony.
@Kristesherez: Dobiegają końca od dobrych 15 lat.... Nie rozumiesz co się kryje za słowem exclusive w kontekście PlayStation, prawda?
EXy to gry AAA, bardzo często z budżetami koło 100 milionów dolarów. Kupując PlayStation zawsze masz pewność, że zostaną Ci dostarczone gry najwyższej jakości i to są właśnie EXy. Ich czas nie dobiegnie końca dopóki będzie istniał gaming jako rozrywka. Powód? Ludzie szanują i chcą grać w dobre gry, w prawdziwe blockbustery,
@Kristesherez: No tak, każdy właściciel PS4 ma teraz 2 ścieżki do wyboru
1. (ta którą ja wybieram) Sprzedajesz PS4 po premierze PS5 i kupujesz PS5. Masz i tak wszystkie gry z PS4 a z racji, że sporo fajnych gierek jeszcze nie przeszedłeś to przejdziesz je już w wyższej rozdzielczości i z większą ilością klatek.
2. Czekasz 2-3 lata aż skończą wsparcie dla PS4 i wyjdą exy już typowo pod PS5 +