Wpis z mikrobloga

  • 43
Z niebieskim paskiem ,,kupiliśmy" konsole na olx. Niestety popełniliśmy ten błąd i wpłaciliśmy 480 zł na konto sprzedającego. Sprzedający okazał się być oszustem. Nie ma ani konsoli ani kasy. Byliśmy z niebieskim zgłosić sprawę na policji ale tam nas odprawili z kwitkiem mówiąc nam, że mają wiele takich zgłoszeń i że nie wezmą tej sprawy ponieważ kwota nie przekracza 500 złotych. Co nas bardzo zszokowało to to, że powiedzieli nam, że oni zajmują się prawdziwymi przestępstwami, a takie które my chcieliśmy zgłosić nie jest prawdziwym przestępstwem. Więc rozumiem, że każdy może sobie założyć lewą aukcję poniżej 500 złotych i oszukiwać innych ludzi? Co możemy zrobić w tej sprawie? Pójść na inny komisariat czy zostawić tą sprawę?

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #policja #oszustwo #prawo #prawnik
  • 51
  • Odpowiedz
@Mexor: To jest oszustwo art.286 kk. Natomiast z praktyki to nie mieli wolnego pracownika bo jest tego tak wiele że nie mająjak tego przyjmować i zamula to pracę policji. Złóż zawiadomienie w formie pisemnej + skriny i załączniki na cd jak do tego doszło.Tobie zaoszczędzi czasu w czekaniu i im też. A co do oszustwa pewnie nie odzyskasz kasy o ile oszust nie był debilem, bo często te konta robią na
  • Odpowiedz
@Mexor: Idzcie smialo na inna komende/posterunek i zglaszajcie jeszcze raz. Nie ma czegos takiego, ze oszustwo nie przekracza kwoty. Wlasnie na oskarżeniach zbiorowych dojezdza sie takich oszustow i siw im kara sumuje. Idziecie i zglaszacie sprawe i maja obowiązek pokierowac was do kogos od cyberprzestepstw u ktorego zlozycie zeznania. Wiem co mowie bo nie dawno sam skladalem zawiadomienie, wyslalem przedplate 200zl i ani kasy ani konsoli.
  • Odpowiedz
@Mexor mi też się podwinęła noga na OLX, ale niestety na 2000 zł. Gadałem z typem przez telefon, spisaliśmy umowę internetowo (wysłał zdjęcie dowodu), no i wysłałem mu pieniądze
... Oczywiście przedmiotu nie dostałem.
Zgłosiłem sprawę na policję, podałem im wszystkie dane oszusta, tj.
- mail
- numer telefonu (który się teraz przecież rejestruje)
- numer konta
- skan dowodu (!) czyli imię, nazwisko, pesel, adres!
- całą korespondencje z olx
I
  • Odpowiedz
@Mexor: niech ten policjant nie #!$%@? bo tak samo dałem się #!$%@?ć na 300zł z telefonem, na policji przyjeli zgłoszenie bez łaski, sprawa w prokuraturze, a teraz sąd. Kasa raczej nie do odzyskania, ale niech się pies zajmie swoją robotą.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaczoor: zapewne e-mail za graniczny, telefon z zagranicy lub na slupa, to samo z dowodem osobistym a dowód osobisty kolekcjonerski. Zapoznaj się z aktami dlaczego nie znaleźli sprawcy i daj znać ile się potwierdziło.
  • Odpowiedz
@Maro88z wszystko było polskie. Ale fakt, dowód albo na słupa, albo kolekcjonerski. Już nie mam czasu i ochoty zapoznawać się z aktam, i tak nic nie wskuram
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mexor: w takiej sytuacji pytasz się jak się gościu nazywa, stopień i numer. Piszesz skargę ale do głównej komendy. Daje sobie rękę uciąć że faja mu zmięknie. Kiedyś powiedzieli że nie mają alkomatu, szmaciarzowi się ruszyć nie chciało zapytałem o dane to sobie przypomniał że jednak jest w pokoju obok
  • Odpowiedz