Wpis z mikrobloga

Z niebieskim paskiem ,,kupiliśmy" konsole na olx. Niestety popełniliśmy ten błąd i wpłaciliśmy 480 zł na konto sprzedającego. Sprzedający okazał się być oszustem. Nie ma ani konsoli ani kasy. Byliśmy z niebieskim zgłosić sprawę na policji ale tam nas odprawili z kwitkiem mówiąc nam, że mają wiele takich zgłoszeń i że nie wezmą tej sprawy ponieważ kwota nie przekracza 500 złotych. Co nas bardzo zszokowało to to, że powiedzieli nam, że oni zajmują się prawdziwymi przestępstwami, a takie które my chcieliśmy zgłosić nie jest prawdziwym przestępstwem. Więc rozumiem, że każdy może sobie założyć lewą aukcję poniżej 500 złotych i oszukiwać innych ludzi? Co możemy zrobić w tej sprawie? Pójść na inny komisariat czy zostawić tą sprawę?

#kiciochpyta #pytanie #pytaniedoeksperta #policja #oszustwo #prawo #prawnik
  • 51
@Mexor to prawda. Pracowałam w banku i wielokrotnie się z tym zetknęłam. Pewnego razu przglądając rachunek oszusta (zgłaszana była reklamacja z podaniem rachunku) doszłam do tego, że takie przekręty to złoto. Sprawa wyglądała tak, że na koncie był już duży minus ( pożyczka, prowadzenie konta itd około 2000 ), zostało więc stworzone ogłoszene na facebooku i podany numer konta jegomościa. W sprzedaży po okazyjniej cene był wózek, jakieś zabawki dla dzieci itd.