Wpis z mikrobloga

Chciałabym kiedyś mieć partnera ale wiem że jako osoba bezdzietna z wyboru nie mam nawet o czym myśleć, 90% mężczyzn podrzuca jeszcze kłodę pod nogi mówiąc "a mi to w sumie obojętne" zwykle to po prostu znaczy że chce mieć dzieci ale powie Ci to za kilka lat "bo przecież każdej się odmieni" a jeśli nie to pozbędzie się Ciebie jak nic nie znaczącego przedmiotu.


#logikaniebieskichpaskow #antynatalizm #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 118
@SumKrowojad: facet może zrobić dzieciaka w każdym wieku jeśli wpadnie na taki pomysł, wielu ceni sobie niezależność i wcale nie chce szybko pakować się w pieluchy wiedząc że mają na to sporo czasu. To kobietom cyka zegar biologiczny i nawet jak nie są w 100% przekonane czy chcą dzieciaka to i tak kombinują "bo potem będzie za późno". Jestem po 30 i widzę jak #!$%@? koleżankom w moim wieku.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 29
@SumKrowojad: mój niebieski pasek podobno akceptuje fakt, że nie chcę mieć dzieci. Mam nadzieję, że bierze na poważnie to co mówię. Tak twierdzi. Jeśli zakłada, że zmienię zdanie, to nie ja marnuję czas, tylko on :)

Swoją drogą, znam więcej kobiet które nie chcą dzieci niż mężczyzn, którzy nie chcą dzieci. Inwestycja zdrowia, autonomii, czasu i wysiłku w potomstwo w przypadku mężczyzn jest jednak dużo mniejsza, więc dla nich to jest
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@SumKrowojad: to tak jak z wiernością, zakładasz, że partner się nie puszcza i jest okej, póki się ewentualnie nie puści (to wtedy kiepsko, ale trzeba z tym żyć i iść dalej). Jak nie zrobisz takiego założenia, to się jednak robi dziwnie, bo jakaś ognista zazdrość, podejrzliwość, brak zaufania i nawet jak ktoś jest szalony to jeszcze jakieś shittesty oraz urojone zdrady sobie wymyśla, co równie skutecznie rozkłada związki jak sytuacja, gdzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SumKrowojad: Sa tez faceci którzy nie chcą mieć dzieci z wyboru a za każdą taka decyzja stoi inna historia. Cóż tu postaje problem bo kobiety około 30tki w większości myślą juz o dzieciach. Facet który nie chce dzieci odpada juz na poczatku jako potencjalny partner u 90% kobiet. Nie mowie ze tak jest ale mogę to stwierdzić z własnego doświadczenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@SumKrowojad: Spójrz na to z drugiej strony. Związek w którym oboje partnerów ustala tak ważną kwestie jak brak dzieci buduje juz na poczatku więź zaufania i poczucia takiego psychicznego komfortu. Bylem w związku w którym partnerka miała ciśnienie na dzieci i myślała ze zmienię zdanie z czasem, przekona mnie ale czułem taki dyskomfort psychiczny z tego powodu ze nie dało sie z tego zbudować trwałej relacji.
@thewickerman88: Myślę, że ten trend zaczyna się trochę zmieniać, a dużo też zależy od środowiska w jakim się kobieta obraca.
Jeżeli wszystkie koleżanki już zaciążyły, a ona nie ma w życiu większych ambicji, nie poświęca czasu na np. hobby, pracę itp to jedyną rozrywką wydaje się kaszojad i czym jest starsza a dziecka nie ma, tym większe fikołki zacznie robić, żeby je w końcu mieć.
Ale jest też druga grupa, która
jakby nie korona to juz bym byl po wazektomii


@elementyzaskoczenia: O, i to jest jedna z rzeczy, których zazdroszczę mężczyznom. W Polsce facet zrobi sobie wazektomię, a kobieta podwiązać jajowodów nie może ( ͡° ʖ̯ ͡°)

@Staffelei: Ojej () Boję się, że mnie też to kiedyś spotka.

@SumKrowojad:
Pobierz
źródło: comment_1600371198nhnW27CRwtSmCKFBlSaF9a.jpg