Wpis z mikrobloga

Chciałabym kiedyś mieć partnera ale wiem że jako osoba bezdzietna z wyboru nie mam nawet o czym myśleć, 90% mężczyzn podrzuca jeszcze kłodę pod nogi mówiąc "a mi to w sumie obojętne" zwykle to po prostu znaczy że chce mieć dzieci ale powie Ci to za kilka lat "bo przecież każdej się odmieni" a jeśli nie to pozbędzie się Ciebie jak nic nie znaczącego przedmiotu.


#logikaniebieskichpaskow #antynatalizm #niebieskiepaski #rozowepaski
  • 118
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@SumKrowojad: to tak jak z wiernością, zakładasz, że partner się nie puszcza i jest okej, póki się ewentualnie nie puści (to wtedy kiepsko, ale trzeba z tym żyć i iść dalej). Jak nie zrobisz takiego założenia, to się jednak robi dziwnie, bo jakaś ognista zazdrość, podejrzliwość, brak zaufania i nawet jak ktoś jest szalony to jeszcze jakieś shittesty oraz urojone zdrady sobie wymyśla, co równie skutecznie rozkłada związki jak sytuacja, gdzie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@SumKrowojad: Sa tez faceci którzy nie chcą mieć dzieci z wyboru a za każdą taka decyzja stoi inna historia. Cóż tu postaje problem bo kobiety około 30tki w większości myślą juz o dzieciach. Facet który nie chce dzieci odpada juz na poczatku jako potencjalny partner u 90% kobiet. Nie mowie ze tak jest ale mogę to stwierdzić z własnego doświadczenia.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@SumKrowojad: Spójrz na to z drugiej strony. Związek w którym oboje partnerów ustala tak ważną kwestie jak brak dzieci buduje juz na poczatku więź zaufania i poczucia takiego psychicznego komfortu. Bylem w związku w którym partnerka miała ciśnienie na dzieci i myślała ze zmienię zdanie z czasem, przekona mnie ale czułem taki dyskomfort psychiczny z tego powodu ze nie dało sie z tego zbudować trwałej relacji.