Wpis z mikrobloga

Siema survivalowe świrusy. Chce kupic sobie lornetke\monokular. Bylem na mazurach i denerwowal mnie fakt, ze nie moge sobie popatrzec na krance jezior :-( bylem w sklepie rybiarskim i byla taka taniocha za 30zl lornetka, moze przyblizala na odleglosc 50m. A lornetka za 100 wcale nie byla lepsza. Jaka kupic, zeby byl dobry zoom i na co zwrocic uwage? Fajnie by bylo sie w 100pln zmiescic.
Na allegro widze taki monokular np.

https://allegro.pl/oferta/monokular-lornetka-panda-35x50-hd-szklana-optyka-7645267398

#survival #turystyka #lornetki #myslistwo
  • 6
@ortaliontrenera: jak się wgryziesz w temat, to wsiąkniesz jak w bagno. Coś jak z latarkami.
Przerabiałem ostatnio, to z wniosków:
- lornetka lepsza od monokularu,
- zoom nie jest najważniejszy, bo powyżej pewnego poziomu nie utrzymasz lornetki wystarczająco stabilnie, więc potrzebujesz mocowanie na statyw + statyw (możesz wykorzystać jeden z tych od kamer nagrywających twój surwiwal na jutuby ( ͡º ͜ʖ͡º)
- są lornetki nocne i
@S_____: przy czym to propozycja dla miłośników historii. Lornetka przydaje się przez dziesięciolecia, za kilka stówek możesz mieć sprzęt, który będzie cię kosztował mniej niż grosz na tydzień. Taką lornetkę dasz dzieciakowi jak pojedzie na obóz harcerski, a on będzie jej używał do starości.
Nie ma co szukać oszczędności w śmiesznych miejscach.
@ortaliontrenera: Miałem kiedyś w ręku ten sprzęt Jakość bardzo średnia
Z opisu na aukcji "Poręczna lornetka o wyjątkowo małej wadze i bardzo małych rozmiarach. Idealnie nadaje się dla podróżników, golfistów czy jako uzupełniający przyrząd obserwacyjny dla myśliwych.
Dzięki tylko jednemu okularowi można łatwo zmieścić ją w torebce czy w kieszeni, a więc można ją mieć stale przy sobie i skorzystać właściwie w każdej chwili"
Bzdura to calkiem spory sprzet, zwroc uwage,