Wpis z mikrobloga

Wysoki poziom ALT utrzymujący się od dłuższego czasu, wartości narastające.
Kilka miesięcy temu AST w normie, ALT na poziomie ~70.

miesiąc temu:
AST: 39,8 (norma 0-40)
ALT: 97,6 (norma 0-41)

świeże wyniki:
AST 44,9 H
ALT 122,1 H
GGTP 76 H (norma 0-60)

bilirubina, fosfataza zasadowa w normie

Lekarz zlecił badania na przeciwciala wzwc, wzwb
HCV ab - niereaktywny
HBs ab - 23,7 -> (co to oznacza? że mam reakcje immunologiczną? reakcja poszczepienna, czy może mam/miałem zakażenie wzw?)

Nie piję, nie biorę używek, nie mam nadwagi, jem 3000-3200 kcal, około 170 białka, 75-80 g tł, reszta z węgli. Siłownia 3 razy w tygodniu, codziennie kreatyna, omega, D3, przedtreningowo kofeina i cytrulina.
Z objawów: częste gazy, do tego bardzo częste korzystanie z toalety, często biegunkowe. Sporadycznie mdłości.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co dalej?

#medycyna #dietetyka #badania #mikrokoksy #watroba
  • 20
GGTP 76


@matteo_moravietzky: Tak jak markery to sobie mozna wsadzic tak GGTP martwi, mozesz miec jakas silna nietolerancje pokarmowa, stad te objawy albo objawy sa z uszkodzonej watroby lub zapalenia watroby, konieczne dalsze badania, mozna by zrobic usg watroby. Generalnie nie bagatelizowac tylko dalej szukac.
@matteo_moravietzky dowiedziałeś się może jaka była przyczyna tego wyniku? Sam wykonywałem badanie alat dwa razy (po miesiącu), za pierwszym razem wyszło 49, za drugim 55. USG wątroby również wykonane, wszystko w porządku. Wiem, że to niewielkie podwyższenie, ale nie daje Mi to kompletnie spokoju.