Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś na serio wyjaśnić dlaczego?

Dlaczego #netflix z takiego potencjału #wiedzmin zrobił średniawkę?
Pytam serio bez spiny, bo nie czaję jak można inspirować się daną historią i zrobić ją zamiast lepszą to z 2 razy gorszą... XD

Akurat obejrzałam cały #got od #hbogo w jakieś 2 tygodnie. No po prostu najlepszy serial wszechczasow. Wszystkie szczegóły dopracowane do perfekcji. Dialogi, fabuła to artydzielo.

Wczoraj skończyłam i dziś jednym tchem ponownie zobaczyłam Witchera od Netflix.
W porównaniu z #gamesofthrones wydaje się żałosny.

Do porownania np dwie sceny oblężenia. W got widać walkę, płaczące i modlące się niewiasty. Zapowiedź gwałtów i mordów. Grożą wisi w powietrzu. Do ostatniej minuty nie wiadomo jak to się skończy.

Tymczasem w Wiedźminie Ciri patrzy przez 2 sec na jakąś randomową babkę w losowej komnacie przez otwarte drzwi. Nic do niej nie mówi i chodzi sobie po zamku nagle xD Potem jakąś inna typiara otruwa swojego nastoletniego syna. Ten do ostatniego momentu nie wie o co chodzi jak gdyby był ułomny. XD
Nagle Ciri jedzie z Maćkiem Musiałem, potem porywa ją inny typ. Jada sobie jadą. Nagle z dupy wpada na pomysł żeby drżeć ryja. XD
Jakby wcześniej nie mogła. Tak totalnie nie wiadomo o co chodzi, nie widać tej motywacji ani nic.
Wygląda to żałośnie.. i sztucznie.

Jednak najbardziej mnie zastanawia inna kwestia. Może wy wiecie, bo ja naprawdę nie rozumiem.
Co złego jest w podobieństwie fizycznym rodziny?

Dlaczego w Wiedźminie te rody totalnie nie są do siebie podobne. Czemu babka Ciri jest brunetką, matka blondynką i Ciri też. Co złego jest w tym samym kolorze włosów lub podobnymi cechami fizycznymi? To dodaje realizmu.

U Lanisterow wszyscy byli blondynami. To była ich cechą rozpoznawcza. Nawet Tyriona na siłę utleniali na blond żeby było bardziej realnie.
Nikt nie miał o to bólu dupy.
A tutaj każdy jest z innej parafii i sam nie zaczaisz kto z kim i jak.

Zmarnowany potencjał.

#film #kino #seriale #gownowpis #przemysleniazdupy
  • 26
@Hinata_ naprawdę te włosy były dla ciebie problemem a nie zmiana fabuły na totalnie z dupy? Zmiana postaci bezsensowna. Zrobienie z cahira jakiegoś mordercy. Zrobienie z calanthe tego kogoś? Zrobienie z Aretuzy jakiejś potwornej szkoły? Koszmar koszmarny. A ja jestem mega fanem Wieśka, książki, gier itp.
Po pierwszym odcinku dawałem 9/10
Po ostatnim max 2/10. W tym oba za Supermana;(
via Android
  • 0
@wykopowy_brukselek Nie starczyłoby mi miejsca. Ja podchodziłam neutralnie nastawiona do serialu.
Najpierw serial, potem książki i na końcu gra.
Sam serial na surowo wydawał mi się średni.
Po przeczytaniu książek to totalnie zgłupiałam.
@Hinata_: Tyrion z cynika, geniusza i ogolnie typa ktory zdecydowanie mial leb na karku stal sie alkusem ktory co 5 sekund nawijal zarty o nieistniejacym penisie eunucha

Cersei z bezwzglednej matrony zrobila sie typiara patrzaca sie w okno i sipujaca se wino

O Jaimie nawet nie wspomne XD

Bran - XD

Jon - jak z rags to the riches zrobic... hmm, wtf

Arya - subverting expectations

Sansa i Dany to jedyne
via Android
  • 0
@MD_MDMA Przesadzasz. Nigdzie indziej nie było takiego dopracowania szczegółów, bohaterów, dialogów i żartów. Nie wspominając o realiach. Czyli o brutalności, gwałtach i cyckach w burdelach i życiu codziennym. Nie wmówisz mi że to nie jest dobre.
@Hinata_: Zreszta 3/4 i tak bylo zerzniete z historii, tj. Martin zerznal. Gra o tron? War of the Roses. Wielki mur? Mur Hadriana. Debile w smiesznych strojach na lodkach? Wikingowie i 867. Blackwater bay? Chiny, rozwalenie floty alkoholoem i smola. Iron bank i typy bawiace sie w politykierstwo? Wenecja i zlupienie Konstynantopola. Mam wymieniac dalej? Nic szczegolnego, przelana historia na papier dla laika ktory jedyne co wie o sredniowieczu ze no
@Hinata_: Czemu porównujesz seriale o zupełnie różnym budżecie, jakby miały go tyle samo?

Poza tym jak już @MD_MDMA Ci wytłumaczył, GoT to żadne mistrzostwo serialowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie bronię Wiedźmina, też mnie boli trochę niedociągnięć i wysoki poziom netfliksa w produkcji netfliksowej, ale podawanie GoT jako serial idealny - no nie wiem, nie wiem, nie jestem przekonany. Jeszcze piszesz, że ostatni sezon nie był najlepszy,