Wpis z mikrobloga

Może mi ktoś na serio wyjaśnić dlaczego?

Dlaczego #netflix z takiego potencjału #wiedzmin zrobił średniawkę?
Pytam serio bez spiny, bo nie czaję jak można inspirować się daną historią i zrobić ją zamiast lepszą to z 2 razy gorszą... XD

Akurat obejrzałam cały #got od #hbogo w jakieś 2 tygodnie. No po prostu najlepszy serial wszechczasow. Wszystkie szczegóły dopracowane do perfekcji. Dialogi, fabuła to artydzielo.

Wczoraj skończyłam i dziś jednym tchem ponownie zobaczyłam Witchera od Netflix.
W porównaniu z #gamesofthrones wydaje się żałosny.

Do porownania np dwie sceny oblężenia. W got widać walkę, płaczące i modlące się niewiasty. Zapowiedź gwałtów i mordów. Grożą wisi w powietrzu. Do ostatniej minuty nie wiadomo jak to się skończy.

Tymczasem w Wiedźminie Ciri patrzy przez 2 sec na jakąś randomową babkę w losowej komnacie przez otwarte drzwi. Nic do niej nie mówi i chodzi sobie po zamku nagle xD Potem jakąś inna typiara otruwa swojego nastoletniego syna. Ten do ostatniego momentu nie wie o co chodzi jak gdyby był ułomny. XD
Nagle Ciri jedzie z Maćkiem Musiałem, potem porywa ją inny typ. Jada sobie jadą. Nagle z dupy wpada na pomysł żeby drżeć ryja. XD
Jakby wcześniej nie mogła. Tak totalnie nie wiadomo o co chodzi, nie widać tej motywacji ani nic.
Wygląda to żałośnie.. i sztucznie.

Jednak najbardziej mnie zastanawia inna kwestia. Może wy wiecie, bo ja naprawdę nie rozumiem.
Co złego jest w podobieństwie fizycznym rodziny?

Dlaczego w Wiedźminie te rody totalnie nie są do siebie podobne. Czemu babka Ciri jest brunetką, matka blondynką i Ciri też. Co złego jest w tym samym kolorze włosów lub podobnymi cechami fizycznymi? To dodaje realizmu.

U Lanisterow wszyscy byli blondynami. To była ich cechą rozpoznawcza. Nawet Tyriona na siłę utleniali na blond żeby było bardziej realnie.
Nikt nie miał o to bólu dupy.
A tutaj każdy jest z innej parafii i sam nie zaczaisz kto z kim i jak.

Zmarnowany potencjał.

#film #kino #seriale #gownowpis #przemysleniazdupy
  • 26
@Hinata_: a got to tragedia w ostatnim sezonie, r/freefolk polecam obadać.

co do przedostatniego sezonu, to było preludium w którym można było wyczuć zbliżającą się katastrofe
@Hinata_: bo netflix ma wyjebongo w jakość, byle by coś tam nowego było, ludzie pokupywali subskrypcje i może zapomną anulować.
To co zrobili z wiedźminem, ta zauważalna nonszalancja,oczywisty zupełny brak pasji i dbałości o efekt końcowy. Ja skończyłem na odcinku ze smokiem - imo poziom potworka polskiego tylko, że technika jednak poszła o te paręnaście lat do przodu. Żałosny efekt i zdeptany potencjał, szkoda tylko paru głównych aktorów którzy się starali
@Hinata_ Problemem Wiedźmina od Netflixa jak i ostatnich sezonów GoT jest przede wszystkim kiepski scenariusz. Jak tego nie ma to już nic nie pomoże nawet wybitni aktorzy (których akurat brakuje w wiedźminie) ani super reżyser. Pani showrunnerka, chciała koniecznie postawić na swojej wizji wiedźmina i o to mamy takiego typowo hamerykanskiego potworka.