Wpis z mikrobloga

11 września 2001 roku na terenie Stanów Zjednoczonych doszło do czterech porwań samolotów. Trzy maszyny wbiły się w budynki World Trade Center i Pentagonu, czwarta zaś rozbiła się w Shanksville w Pensylwanii. W zamachach zginęły łącznie 2973 osoby a ponad 6000 zostało rannych. Poniżej przedstawiamy galerię zdjęć z 11 września 2001 roku:
https://wiekdwudziesty.pl/11-wrzesnia-2001/

Na zdjęciu: Nowojorski strażak nawołujący kolejnych dziesięciu ratowników, by przedostali się w ruiny World Trade Center. Źródło: Wikimedia Commons, domena publiczna.

Chcesz być wołany/wołana? Zaplusuj ten wpis

#historia #ciekawostkihistoryczne #ciekawostki #zainteresowania #usa #lotnictwo #terroryzm #bezpieczenstwo #ratownictwo
____________________________________________________
Wesprzyj wiekdwudziesty.pl - dołącz do nas w social media:
FB: https://www.facebook.com/wiekdwudziestypl/
Tag do obserwowania: #wiekdwudziesty
Pobierz wiekdwudziestypl - 11 września 2001 roku na terenie Stanów Zjednoczonych doszło do cz...
źródło: comment_1599781427a6xXMX9ae5nwqlPz7vLLtG.jpg
  • 104
Na pewno wbiły się tylko dwa samoloty w World Trade Center? Coś mi się nie chce wierzyć. Pamięć mnie zawodzi?


@Reiter: Dwa w WTC, po jednym na wieżę, jeden w Pentagon, czwarty nie doleciał do celu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@severson: no w Pentagon to na pewno uderzył samolot. Chyba k...a ze styropianu ( ͡ ͜ʖ ͡)
Masz w necie od ch.ja zdjęć z katastrof lotniczych i rozbitych samolotów. Porównaj ze zdjęciami Penragonu i zastanów się co się nie zgadza.
PS. A teraz czekam na nazwanie mnie szurem ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
Warto wspomniec, ze ten atak terrorystow z arabii saudyjskiej wzburzyl fundujaca ich lidera administracje Busha tak bardzo, ze az pomylili kraje, na ktore powinni napasc w odwecie i zamiast na Arabie Saudyjska napadli na Afganistan i Irak.
Takie to temperamentne tam chlopy w rzadzie siedzieli.
W zamachach zginęły łącznie 2973 osoby a ponad 6000 zostało rannych.


Ciekawe ile osób zginęło do dziś w ramach działań wojennych #!$%@? USA.

@mastodont54: W uj razy więcej. Samych amerykańskich żołnierzy, którzy wrócili z wojen i popełniło samobójstwo jest więcej.
@theximon: ja tylko jestem ciekaw, czy w 2001 roku można było zadzwonić z samolotu przez telefon komórkowy. Chodzi mi o to, czy BTS wyłapałby sygnał z samolotu lecącego z prędkością 800 km/h i na pewnej wysokości.