Wpis z mikrobloga

Wykopowi rodzice, proszę o poradę.

Nasza 2-tygodniowa córka nieźle daje popalić nam nocami. W ostatnich dniach praktycznie w ogóle nie było spania. W dzień kima jak suseł niemal na zawołanie. Ale ok. 22-23 wybudza się i robi się bardzo aktywna. Czasem pomaga cyc i bujanie na rękach i uda się ją posłać do łóżeczka na 1-2 godziny, ale po tym następuje apogeum aktywności i mała nie śpi kilka ładnych godzin- ostatnio od 2 do 8, a dziś od 3:30 do 8:30. Bywa przy tym marudna, ale nie do przesady. Czasem mimo głodu nie chce wziąć cyca do ust i robi się nerwowa przy próbach przykładania. Najbardziej szkoda mi różowej, która od porodu nie pospała ciągiem dłużej niż 3 godziny. Ja jestem przyzwyczajony do radzenia sobie ze zmęczeniem, ale też ta sytuacja zaczyna mnie mocno stresować. Ktoś zmagał się z takim problemem? Da się jakoś temu zaradzić? Jakieś protipy? Trzeba działać, czy maleństwo za jakiś czas wyreguluje odpowiednio swój zegar biologiczny?

#rodzicielstwo #rodzice #dzieci #noworodki #bombelek
  • 36
  • Odpowiedz
@klintoniusz: myślę, że miała tam ogromna czeac rodziców noworodków.
Dzieci mają ewolucyjnie wbudowany całkowicie inny, można rzecz prehistoryczny, zegar biologiczny, który dodatkowo jest nastawiony na ciągle ściąganie uwagi opiekuna. Dziecko ewolucyjnie żyje w dziczy, gdzie czyha tygrys szablozębny i może je zeżreć. Musi więc dbać, żeby opiekun dbal o nie :D

Dopiero my, ridzice, przestawiamy je na nasz tryb.
U mnie młody dobrych kilka tygodni w nocy imprezował.
A więcej niż 2-3h jednym ciagiem to spałam ohohohiho nie wiwm kiedy
  • Odpowiedz
@klintoniusz: Do końca pierwszego miesiąca dziecko powinno być karmione na żądanie, ale zachowując 3h (ewentualnie w nocy 4h) odstęp licząc od początku karmienia do początku karmienia. Takim noworodkom szybko spada cukier, co może prowadzić do śpiączki i śmierci łóżeczkowej.

Poza tym dziecko nie ogarnia rytmu dnia i nocy.

Jak chcesz pomoc różowej w wyspaniu się to niech odciągnie pokarm wieczorem, a Ty nakarm dziecko w nocy a ona niech śpi - mój mąż tak mi zrobił i błogosławię go za to ;) Niestety, ale snu kilka h pod rząd nie zazna przez dłuższy czas, co jest przyczyna okrutny baby blues (miałam nawet przez chwile myśli samobójcze karmiąc piersią na
  • Odpowiedz
@klintoniusz: nie #!$%@?. 2 tygodnie a ty masz dosyć? Moje dziecko darlo się po3h w nocy. Modliliśmy się o kolejne 3h ciągłego snu.....pierwsza cała noc bez płaczu przesłała w dzień 2gich urodzin. Ps darła się tak jak by szatan openttal
  • Odpowiedz
@klintoniusz: kazde dziecko moze inaczej, pytanie podstawowe - czy na pewno sie w pełni najada? moze ma problem z ciągnięciem i wydaje sie, ze je, ale nie najada się w pełni? (chociaż to z kolei dziwne, że śpi wtedy w dzień, ale może jest zmęczona po nocy). U nas przesypiała noc, ale słabo spała w dzień - nie płakała, ale i nie spała. Przy okazji był problem z przybieraniem i
  • Odpowiedz