Wpis z mikrobloga

Ekran błyszczący- jedno z najgłupszych "wynalazków" dzisiejszej elektroniki.
Kiedyś wszystkie czy prawie wszystkie ekrany płaskie w laptopach czy monitorach posiadały matową powłokę. Natomiast jak kupowałem jakieś 7 lat temu swój komputer musiałem się nieźle nagimnastykować by kupić taki co spełniał moje wymagania i miał matowy ekran.
Ekran błyszczący jest po prostu czymś totalnie bezsensownym. Nawet jeśli światło w pokoju jest niewielkie to i tak widać przeszkadzające refleksy na ekranie. Ekran błyszczący sprawdza się jedynie w całkowitej ciemności. Jedyną korzyścią z posiadania ekranu błyszczącego jest tylko rzekoma lepsza jakość kolorów, ale moim zdaniem różnica (jeśli jest) jest marginalna, natomiast wady ekranu błyszczącego (w porównaniu do matowego) są bardzo duże.
Wszystkie ekrany w monitorach/laptopach powinny być matowe.

#komputery #elektronika #ciekawostki #technologia #laptopy #monitory
projektjutra - Ekran błyszczący- jedno z najgłupszych "wynalazków" dzisiejszej elektr...

źródło: comment_1599296128dt2H6EwXW5Of40hSXQmNkd.jpg

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@projektjutra: nie czaję gdzie tu jest problem. przecież można kupić matową folię i sobie nakleić. Dodatkowo, po roku zamiast mieć porysowaną matrycę to masz porysowaną folię
  • Odpowiedz
Jesli ktoś lubi patrzeć na wszystko jak przez mgłę, to proszę bardzo ;) czerń - szarawa, kolory - sprane.
Oczywiście jesli ktoś siedzi w excelach to proszę bardzo, ale obejrzeć film, czy zdjęcia - pracować z kolorem - tylko błyszczące. No i większość np laptopów ma tak niska jasność, że jak do tego dodamy matową matrycę to mówiąc bez ogródek g---o widać.
  • Odpowiedz
@ShortyLookMean jednak większość osób nie związanych z grafiką (99% społeczeństwa) szuka laptopa w okolicach 2-3,5 tysięcy. Jakość matryc matowych stosowanych w takich laptopach jest no "niska" to mało powiedziane
  • Odpowiedz
@projektjutra: @UlicznyPoeta: @MuchomorSromotnikowy: Do błyszczących trzeba "shading hood", a po polsku osłonę zwaną też kapturem na monitor. Błyszczący monitor do laptopa to rzeczywiście niezbyt dobry pomysł.
https://wzorniki.eu/pchood-uniwersalny-kaptur-ochronny-15-25-cali
Wersja cebulowa:
https://fotoblogia.pl/8144,zrob-to-sam-oslonka-do-fotograficznego-monitora-za-20-zl
Są nawet na telefony.
KawaJimmiego - @projektjutra: @UlicznyPoeta: @MuchomorSromotnikowy: Do błyszczących t...

źródło: comment_1599352635N8ZeRqZkHgi4lQ2sYARJYC.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
Jedyną korzyścią z posiadania ekranu błyszczącego jest tylko rzekoma lepsza jakość kolorów, ale moim zdaniem różnica (jeśli jest) jest marginalna


@projektjutra: różnica jest ogromna, matowe ekrany są słabe, jednak te refleksy dobijają...
  • Odpowiedz
@projektjutra: Mało tego. Producenci nazywali to 10 lat temu "techonologią" True Bright, Super Bright, TruColor i inne gówna. Ale się wtedy wściekałem gdy chciałem kupić normalnego laptopa.
  • Odpowiedz