Wpis z mikrobloga

Ekran błyszczący- jedno z najgłupszych "wynalazków" dzisiejszej elektroniki.
Kiedyś wszystkie czy prawie wszystkie ekrany płaskie w laptopach czy monitorach posiadały matową powłokę. Natomiast jak kupowałem jakieś 7 lat temu swój komputer musiałem się nieźle nagimnastykować by kupić taki co spełniał moje wymagania i miał matowy ekran.
Ekran błyszczący jest po prostu czymś totalnie bezsensownym. Nawet jeśli światło w pokoju jest niewielkie to i tak widać przeszkadzające refleksy na ekranie. Ekran błyszczący sprawdza się jedynie w całkowitej ciemności. Jedyną korzyścią z posiadania ekranu błyszczącego jest tylko rzekoma lepsza jakość kolorów, ale moim zdaniem różnica (jeśli jest) jest marginalna, natomiast wady ekranu błyszczącego (w porównaniu do matowego) są bardzo duże.
Wszystkie ekrany w monitorach/laptopach powinny być matowe.

#komputery #elektronika #ciekawostki #technologia #laptopy #monitory
projektjutra - Ekran błyszczący- jedno z najgłupszych "wynalazków" dzisiejszej elektr...

źródło: comment_1599296128dt2H6EwXW5Of40hSXQmNkd.jpg

Pobierz
  • 56
@Hershel dlaczego ból dupy. Większość hp dell czy innych biznesów i gamingow wróciła do matowych. Na zachodzie macbooki są często używane tylko wyłącznie z powodów niedostępności oprogramowania na Windowsa. Często w medycynie czy obróbce audio występuje taka sytuacja. Apple dogadał się z producentem sprzętu i robią Soft tylko na appla. Taka sama sytuacja długo była w bmw. Dostępny był tylko carplay a bmw nie chciało słyszeć o android auto bo dogadali się
@Hershel apple nie jest do końca biznesowy jest bardzo bardzo często używany bo nie ma innego wyjścia. Jeśli ktoś nie musi to często nie używa. Duże firmy najczęściej biorą della z gwarancją NBD bo laptop jest naprawiany na drugi dzień od awarii co w przypadku appla nie występuje.
@Hershel w mojej korporacji na szczęście mogłem wybrać ekran matowy(thinkpad here). Błyszczący ekran praktycznie uniemożliwiał prace kiedy program był odpalony w jakimś ciemnym motywie. Zwyczajnie odbijał wszystko od jarzeniówki po moją facjate. Dawał rade tylko na jasnych tłach i wtedy dało się na tym pracować.
apple nie jest do końca biznesowy jest bardzo bardzo często używany bo nie ma innego wyjścia.


@osdpl: a Mercedes nie do końca jest klasą premium bo gdyby Dacia robiła takie E-klasy to by klienci kupowali Dacie. Nie rozumiem czemu według ciebie jedno wyklucza drugie
@projektjutra: weź. Kiedyś szukałem monitora. Miałem już w zasadzie wybrany, ale wpadł mi w oko jeszcze jeden model. Parametry się zgadzały to w końcu wziąłem... I nie popatrzyłem w nim właśnie na tę jedną cechę - czy jest matowy. :/ A brane na firmę, więc nie do zwrotu
@Kokuhatsu: To już zależy od matrycy, te nowsze mają anti-glare i takie odbicia praktycznie nie występują. Przy wyświetlaniu ciemnych kolorów błyszczące ekrany generalnie pokazują swoją przewagę, bo mają lepszy kontrast i nasycenie.
@projektjutra: Prawda. Też wolę matowe jeśli chodzi o pracę, bo łatwiej się skupić. Błyszczący ekran przez swoją "cukierkowość" mnie rozprasza i często nie mogę się przez to skupić na pracy. Natomiast jeśli chodzi o rozrywkę, oglądanie filmów, zdjęć, cokolwiek co ma być przyjemne dla oka... to bez porównania lepiej wychodzi błyszczący. Jako posiadacz 15" MBP late 2018 powiem szczerze że ekran jest oszałamiający.