Wpis z mikrobloga

@gorzki99: Fajnie, ale jak będziesz podchodził do tematu "masz pan na start średnią krajową, popracujesz pan rok, zobaczymy jak pan robisz, pogadamy wtedy o piniendzach" to cię kandydaci zabiją śmiechem. Jeżeli mam umiejętności warte 10k to nie przyjdę do ciebie za 7k żebyś ty mógł sobie mnie obczaić i zdecydować czy dasz mi te 10k czy nie xD #!$%@?ę już od tego, że masz różne metody oceny kandydata poza "godzinną rozmową".
Jeżeli mam umiejętności warte 10k


@GienekZFabrykiOkienek: a co potwierdzilo te Twoje umiejetnosci? studia?
Wierz mi lub nie ale w blisko 20 letniej karierze zawodowej spotykalem zarowno ludzi po studiach jak i po zawodowce. Bywalo tak ze ci po zawodowce mieli lepsze umiejetnosci niz ci po studiach.

Zapraszam na 3 miesiace okresu probnego za normalna stawke (i bez wlasnego ekspresu do kawy) a po 3 miesiacach porozmawiamy ( w poprzedniej firmie mialem
@gorzki99: Z mojej strony nie było żadnego naśmiewania się. Nie wiem na czym polega praca elektryka (kojarzy mi się tylko z ciągnięciem kabli), ale wiem jak to w IT wygląda.
Z tego co piszesz to wnioskuje, że u Ciebie są schematy i wzorce co i jak powinno zostać wykonane i Ty "tylko" kontrolujesz i poprawiasz e-plan. W IT tak nie ma. Tu programista dostaje zadanie typu: po naciśnięciu w ten przycisk
@gorzki99

A co do kawy to jest takim cudem ze ze wspolnego nie moze skorzystac? Bo sie pokala?


Są ludzie którzy w czasie pandemii dezynfekuja ekspres zanim zrobią kawę... Więc może chce mieć taki, którego nikt nie dotyka bo się boi wirusa? ¯_(ツ)_/¯
a co potwierdzilo te Twoje umiejetnosci? studia?


@gorzki99: Odpowiem za @GienekZFabrykiOkienek: bo Twoje pytanie jest wg mnie strasznie głupie. Co potwierdziło? Rynek, czyli poprzednie pensje i to ile płacą inne firmy za taką pracę. Spotkałem się z tym, że ludzie chodzą na rozmowy rekrutacyjne, mimo że nie szukają pracy. Chcą tylko zobaczyć czego wymagają inne firmy, jakich technologii używają, jakie dają warunki i generalnie poćwiczyć takie rozmowy i potrenować umiejętność
Z mojej strony nie było żadnego naśmiewania się. Nie wiem na czym polega praca elektryka (kojarzy mi się tylko z ciągnięciem kabli)


@marian1881: tak tez myslalem dlatego spoko :)

Z tego co piszesz to wnioskuje, że u Ciebie są schematy i wzorce co i jak powinno zostać wykonane i Ty "tylko" kontrolujesz i poprawiasz e-plan.


Ja przedewszystkim mam wykonac te polaczenia. To jest moja robota. A to ze "na papierku" wyszlo
a co potwierdzilo te Twoje umiejetnosci? studia?

Wierz mi lub nie ale w blisko 20 letniej karierze zawodowej spotykalem zarowno ludzi po studiach jak i po zawodowce. Bywalo tak ze ci po zawodowce mieli lepsze umiejetnosci niz ci po studiach.


@gorzki99: Studia w IT fajnie jak są, ale przy ustalaniu stawki praktycznie nie mają znaczenia, a umiejętności mogą potwierdzić u juniora co najwyżej. Sama wiedza ze studiów to dość żeby zostać
@InterferonAlfa_STG: Ki9lka lat temu zatrudniłem bezrobotnego kolegę do pomocy, po 3 dniach stwierdził, że 20 pln za godzinę to za mało. Jego zadaniem było stać i pilnować towaru przed złodziejami. 5-6 godzin dziennie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
albo masz umiejętności albo nie, pracodawca może sobie w procesie zweryfikować czy w CV nie wpisałeś bajek.


@GienekZFabrykiOkienek: w jakim procesie? 60 minutowej pogadance?

Poza tym ja chcę mieć konkretną informację ile u ciebie zarobię a nie "pożyjemy zobaczymy".


Zarobisz tyle na ile bedziesz efektywny- po godzinnej pogadance mam ci powiedziec ze zarobisz 20k?
serio?
Powiem ci ze zarobisz 20-30k po pierwszym projekcie jaki zrobisz i sie sprawdzisz (albo sie pozegnamy)
hmm mozes rzucic screena gdzie pisalem o latach?


@gorzki99:

Nie chce mi się robić screena, użyj sobie ctrl+v/

A skad na rozmowie pracodawca wie ze trafil "dobrego pracownika"?

To co napisales mialo by ses gdyby po np 5 latach pracownik poszedl do szefa i stawial waruni - i wtedy szef przekalkuluje czy mu sie te warunki oplacaja.
Zarobisz tyle na ile bedziesz efektywny- po godzinnej pogadance mam ci powiedziec ze zarobisz 20k?

serio?


@gorzki99: Tak, masz od razu powiedzieć ile zapłacisz, a nie po projekcie i jakimś subiektywnym mierzeniu efektywności. Tak, ryzykujesz, że pracownik okaże się za słaby i stracisz na nim kasę. Takie ryzyko prowadzenia firmy, ale pracownik też ryzykuje, bo może dla Ciebie zostawia swoją obecną pracę, a Ty opowiadasz same bajki? ¯\_(ツ)_/¯

Widzę, że problemem
w jakim procesie? 60 minutowej pogadance?


To już od ciebie zależy jak uważasz że najlepiej zweryfikujesz kandydatów, testy techniczne zdarzają się często, z pogadanki też łatwo wywnioskować na jakim kto jest poziomie.

Zarobisz tyle na ile bedziesz efektywny- po godzinnej pogadance mam ci powiedziec ze zarobisz 20k?

serio?

Powiem ci ze zarobisz 20-30k po pierwszym projekcie jaki zrobisz i sie sprawdzisz (albo sie pozegnamy)


@gorzki99: Jeżeli mi tak powiesz to pożegnamy