Wpis z mikrobloga

A kontekst polegal na tym ze IMHO inne warunki moze stawiac pracownik z 5cio letnim stazem a inne nowoprzyjmowany.


@gorzki99: Liczy się projekt, posiadane umiejętności i zdolność negocjacji. Nowy może spokojnie dostać lepsze warunki niż stary pracownik i nie widzę w tym nic złego. Choć oczywiście może być też tak jak Ty mówisz, ale to zależy od branży, firmy, poziomu pensji, itp.
  • Odpowiedz
@Neubert: #!$%@? mnie to pańszczyźniane podejście w Polsce. Wbrew powszechnej teorii to nie wina komuny, a wielowiekowej tradycji pańszczyźnianej, w której panicz dyryguje chamami, zamiast z nimi współpracować i wspólnie dążyć do celu.
  • Odpowiedz
Najpierw robota potem chillout


@gorzki99: W IT zawsze jest coś do zrobienia w normalnie prowadzonych projektach/produktach. Wychodząc z tego założenia nigdy nie będzie czasu na przerwę. Według wielu badań programiści spędzają realnie około 4 godzin dziennie na bezpośredniej pracy. Reszta to szeroko pojęte rozwiązywanie problemów - a to czy ja będę to robił siedząc przy kompie, grając w piłkarzyki czy pijąc przez godzinę kawę to już nikogo nie powinno obchodzić.
  • Odpowiedz
@Reiter: dlaczego nie? Jak ktoś jest pożądany to może.
Gwiazdy przed koncertami też mają chore zachcianki, i dostają wszystko czego zechcą,

Wszystko kwestia tego ile ten pracownik zarobi dla firmy
  • Odpowiedz
@Neubert:

Taki hamak za 200 zł raczej nie powinien stanowić większy problem (chyba że biuro małe albo prezes ma kija w dupie).

No i ekspres do kawy całkowicie rozumiem. W biurze powinno być tyle ekspresów ile różnych nasion ludzie piją. U mnie stoi ekspres za jakieś 3-4k, a debile piją jakąś ohydną marketową kawę, a filtry wymieniają raz na ruski rok.

#!$%@? no. Wydać 2-3k, żeby senior nie dość że przyszedł
sing - @Neubert: 

Taki hamak za 200 zł raczej nie powinien stanowić większy proble...

źródło: comment_1598559006mJPoq4wjWA1UjIj5qelYQ6.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Reiter: nic nie musi, ale rozwinięte społeczeństwa rozwijają pewne praktyki które służą wszystkim wokoło i nie rozbijają się o "hurr durr prawo nie nakazuje to nie muszę.". Nie musi, ale rynek wymusza pewne praktyki i pracownicy zupełnie zasadnie ich oczekują lub przynajmniej podejmują ich temat. Jak typ tego nie rozumie to słaby z niego przedsiębiorca i pracodawca
  • Odpowiedz
nie wiem co Wy robicie w pracy zeby zajmować się takimi rzeczami jak kawa albo stek na tarasie ale albo pracujemy albo robimy steki. jak robisz steki na tarasie glupcem bo od tego jest dom i super ogrod, a nie taras w pracy. a jak Ci brakuje ekspresu przelewowego to jestes wiekszym januszexem niz twoj pracodawca. Osobiscie w pracy cenie sobie bardziej wspolprace z profesjonalistami a nie picie super kawy z łebkami,
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Reiter: ale po co pajacujesz w odpowiedzi na mój wpis? Próbujesz sprowadzić sytuację do absurdu? Czujesz się inteligentniejszy teraz?
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@Neubert: niech zgadnę bez czytania - w komentarzach dominuje zapewne KULT #!$%@?, jak tu u Polaków z dziada pradziada za miskę ryżu, bo ktoś śmie śmieć i chce miec lepsze warunki w pracy, w której spędza minimum 1/3 swojego życia. Zgadłem? XDDDD
  • Odpowiedz