Wpis z mikrobloga

Odnośnie TEGO wpisu, mój pierwszy MOC* został właśnie ukończony po 3 miesiącach od decyzji o jego składaniu.

#chwalesie jak cholera bo był to najtrudniejszy zestaw #legotechnic jaki składałem w swojej karierze (a trochę już tego przemieliłem). Dał mi natomiast najwięcej frajdy z racji bardzo ciężkiej instrukcji składania i samej skomplikowanej budowy.

MOC* to nic innego jak Make Own Creation czyli zestaw z prawdziwych klocków #lego ale stworzony przez fana i niedostępny w standardowej sprzedaży.

Model ze zdjęcia to Ferrari F12 zaprojektowany przez LoxLego. W podlinkowanej stronie jest zarówno instrukcja do kupienia jak i pełna lista klocków, którą bez problemu można przenieść na BrickLink i kupować.

Statystyki:
- zestaw składa się z około 3200 elementów
- wszystkie elementy zamawiałem z BrickLink od 12 różnych sprzedawców z 8 różnych krajów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- zebranie całości zabrało mi około 3 miesiące (byłoby szybciej gdyby nie braki klocków w paczkach)
- złożenie potwora trwało około 2 tygodni po 3-4 godziny dziennie

I tutaj zaczyna się hardkor. Ten zestaw nie bierze jeńców, poziom skomplikowania przy niektórych klockach był na tyle wysoki, że musiałem prosić żonę o pomoc. Autor wymyślił sobie dołożenie klocka w środku konstrukcji przez małą szparę szerokości klocka? Twój problem złamasie. Klocek nie chce wejść tam gdzie powinien? Weź sobie utnij (serio niektóre elementy trzeba było przycinać zgodnie z instrukcją). Nie wspomnę o samej instrukcji która jest w formie zdjęć i często było tak, że kilka fotek dalej dopiero zauważyłem, że jakiś klocek jest dołożony mimo iż wcześniej go tam nie było. Autor sobie po prostu zapomniał ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Koszt instrukcji - 25 funtów
Koszt klocków w przeliczeniu na złotówki - około 3200 PLN (same koła w komplecie z oponami prawie 500 zł)
Zestaw może być zdalnie sterowany i jest napędzany dwoma silnikami BuWizz ale w tym przypadku darowałem sobie kolejne 800 zł wydatku.

Jak się nacieszę zestawem to prawdopodobnie będzie do sprzedania bo już ostrzę zęby na następne modele :D

No i wołam osoby z poprzedniego wpisu które chciały być zawołane @kamillo9009 @alelis92 @mateusz-wrona-148
Gnojowisko3000 - Odnośnie TEGO wpisu, mój pierwszy MOC* został właśnie ukończony po 3...

źródło: comment_1598515123o4NGAVPQpSnVuogGXZvK7B.jpg

Pobierz
  • 19
@dran2: zescrolluj na sam dół:

[KOŁA](https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=35187pb01&C=63#T=S&C=63&O={%22color%22:63,%22reg%22:%22-1%22,%22iconly%22:0})

[OPONY](https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=23799&C=11#T=S&C=11&O={%22color%22:11,%22reg%22:%22-1%22,%22iconly%22:0})

[TARCZE](https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=35189&C=85#T=S&C=85&O={%22color%22:%2285%22,%22reg%22:%22-1%22,%22iconly%22:0})

plus klocki mocujące. Dolicz wysyłki i wychodzi spora kwota
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Gnojowisko3000: może i włączył mi się tryb polactwa, ale tak właściwie to widać że nie jest to model z LEGO, taki jakiś... niby wszystko okej, ale coś nie gra. Brak mu takiego szlifu ostatecznego. Nie wiem jak to nazwać. Ale podziwiam za hobby. :-)