Wpis z mikrobloga

Dlaczego przejazd pendolino z Krakowa do Warszawy jest tak absurdalnie drogi? Przecież podróż pociągiem który wiezie 500 osób powinna być o wiele tańsza niż przejazd samochodem który wiezie 1 OSOBĘ. To jest przecież jakiś absurd xD
Za 150 to zatankuję tyle paliwa że przejadę z tam i z powrotem i jeszcze trochę zostanie(samochód na firmę)

Czasowo wychodzi podobnie bo i tak na dworzec i z dworca muszę dojachać taksą jak mam dużo bagażu a cenowo to o wiele lepiej wychodzi samochód.

I nie mówcie mi hurr durr można kupić 3 miesiące wcześniej za połowę ceny bo skąd mam wiedzieć czy za tydzień nie zerwę z laską do której jeżdżę do wawy xD

I nie mówcie że płacę za komfort bo w moim samochodzie mam wygodniejsze fotele, mogę palić fajki a klima działa bez zarzutów. No i mogę słuchać sobie muzy z głośników a nie ze słuchawek jak jakiś biedak.

Jakby pendolino kosztowało około 40zł to bym chętnie jeździł ale 150 to gruba przesada w kraju gdzie większość zarabia 2000

#chlewobsranygownem #pendolino #pkp #polska #warszawa #krakow #kolej #pociagi #oswiadczenie
S.....b - Dlaczego przejazd pendolino z Krakowa do Warszawy jest tak absurdalnie drog...

źródło: comment_1598453401T9Z5Gp5vf0P50yPH9DLfwv.jpg

Pobierz
  • 88
Dlaczego przejazd pendolino z Krakowa do Warszawy jest tak absurdalnie drogi? Przecież podróż pociągiem który wiezie 500 osób powinna być o wiele tańsza niż przejazd samochodem który wiezie 1 OSOBĘ. To jest przecież jakiś absurd xD

Za 150 to zatankuję tyle paliwa że przejadę z tam i z powrotem i jeszcze trochę zostanie(samochód na firmę)


@Scaab: W samochodzie nie popracujesz i musisz deptać kilka godzin
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Scaab: wiesz ile kosztuje zakup pociągu? Dużo xD Chyba były założenia że przy takich cenach zakup zwróci się po 20 latach. Sama opłata za jednorazowy przejazd po torach ns takiej trasie to pewnie z 6 tysięcy. Plus amortyzacja, naprawy, przeglądy, prąd, pracownicy itd. Do pociągów TLK i IC dopłaca państwo z budżetu i są tańsze bilety. Do pendolino nie
Ale tu też jest kwestia że samolot Warszawa - Kraków też jest tańszy niż pendo xD zero logiki xD


@aukolb: Ja widzę logikę:
1. Na lot krajowy musisz być godzinę przed czasem,
2. Balice są daleko od centrum Krakowa, więc dolicz czas dojazdu - główne stacje PKP są w centrum miast,
3. W samolocie nie jesteś w stanie pracować, bo sam lot trwa ok. 35-40 min, a jeśli chcesz nadać bagaże
@SantiJacope:
1. Teoria tak mówi, jak już sie kilka razy przeleci to nie ma sensu. Godzine przed odlotem to ja dopiero na lotnisko wyjeżdzam. Mi trasa Warszawa - Rzeszów lub Warszawa - Gdańsk wychodzi ok. 30-40min szybciej samolotem niż pociągiem :P
2. tru
3. Na tydzień jestem w stanie spakować się w podręczny + plecak. I raczej większość tak lata, rzadko widze w locie żeby nadawali bagaż na taki lot
4.