Wpis z mikrobloga

Dlaczego przejazd pendolino z Krakowa do Warszawy jest tak absurdalnie drogi? Przecież podróż pociągiem który wiezie 500 osób powinna być o wiele tańsza niż przejazd samochodem który wiezie 1 OSOBĘ. To jest przecież jakiś absurd xD
Za 150 to zatankuję tyle paliwa że przejadę z tam i z powrotem i jeszcze trochę zostanie(samochód na firmę)

Czasowo wychodzi podobnie bo i tak na dworzec i z dworca muszę dojachać taksą jak mam dużo bagażu a cenowo to o wiele lepiej wychodzi samochód.

I nie mówcie mi hurr durr można kupić 3 miesiące wcześniej za połowę ceny bo skąd mam wiedzieć czy za tydzień nie zerwę z laską do której jeżdżę do wawy xD

I nie mówcie że płacę za komfort bo w moim samochodzie mam wygodniejsze fotele, mogę palić fajki a klima działa bez zarzutów. No i mogę słuchać sobie muzy z głośników a nie ze słuchawek jak jakiś biedak.

Jakby pendolino kosztowało około 40zł to bym chętnie jeździł ale 150 to gruba przesada w kraju gdzie większość zarabia 2000

#chlewobsranygownem #pendolino #pkp #polska #warszawa #krakow #kolej #pociagi #oswiadczenie
Pobierz
źródło: comment_1598453401T9Z5Gp5vf0P50yPH9DLfwv.jpg
  • 88
a mam nadzieje, że jesteś trollem jak autor tego wpisu, w paliwie ponad 50% ceny idzie na #!$%@? utrzymanie tych dróg, a Ty mi mówisz że rząd dopłaca?


@Artrix: Ehe - no tak bo tylko część kosztów jest finansowana z opłat paliwowych - reszta idzie z innych danin.

I tak przy okazji:

"Przeciętne opłaty ponoszone przez użytkowników dróg w Unii Europejskiej pokrywają 42 proc. wszystkich kosztów, kiedy w Polsce to tylko
Do pociągów TLK i IC dopłaca państwo z budżetu i są tańsze bilety. Do pendolino nie


@Ramone: xD Niby jak dopłaca. Tzn co najwyżej do inwestycji a nie do bieżącej eksploatacji.

jakie to jest prawdziwe. Wolę polecieć samolotem za tę samą cenę lub niewiele więcej niż się tłuc polskimi kolejami z absurdalnymi cenami. Nie uwierzę, że napędzenie pociągu z bardzo wydajnym silnikiem elektrycznym jest droższe niż napędzenie samochodu albo nawet samolotu
@Scaab: od zawsze powtarzam, że w tym kraju pociągiem opłaca się jeździć dopóki się ma legitymację studenta. Później to już nawet samochodem wychodzi podobnie XD
@Scaab: już tłumaczę:

PKP, jak i DB i SNCF (Niemcy, Francja) to państwowe #!$%@?. M.in. Dlatego w USA przewozy pasażerskie wyginęły ok 1960.

Samochód jest po prostu lepszy, to szczytowe osiągnięcie transportu indywidualnego

Nie wiem kto jeździ i decyduje się na jazde pociągiem, zauważ, że niedługo będzie jszcze szybciej, bo:
centusie robią S7, a i S7 koło Grójca ładnie rośnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Scaab:

"Za 150 to zatankuję tyle paliwa że przejadę z tam i z powrotem i jeszcze trochę zostanie(samochód na firmę)"" no chyba nie, jak jeździsz do laski, to użytek prywatno-firmowy i niewiele odliczasz, w dodatku
pojedziesz godzinę dłużej w jedną stronę, możesz złapać mandat, mieć wypadek, samochód też trzeba kupić i robić przeglądy. Już na 600km musisz na przegląd odłozyć 40zł. zostaje 240, odlicz 10zł na nowe opony, zostaje 230, podziel