Wpis z mikrobloga

Codzienne refleksje - 26 sierpień 2020

..DAR WIĘZI

..ROZDAWANIE

Chociaż obaj wiedzieli, że jeśli chcą zachować trzeźwość, muszą pomagać innym, to jednak nie ten motyw wysunął się w ich życiu na pierwszy plan. Górowało nad nim poczucie szczęścia, które znaleźli w poświęcaniu się dla innych ludzi.

Anonimowi Alkoholicy,str.139

W moim odczuciu, słowa te mówią o przeniesieniu mocy, dzięki któremu Bóg – jakkolwiek Go pojmuję – wkracza do mojego życia. Modlitwa i medytacja otwierają mnie na Boga; potem zaś buduję i doskonalę świadomą więź z Nim. Podejmując działanie, otrzymuję moc potrzebną do codziennego zachowania trzeźwości. Dbając o moją kondycję duchową, rozdając to, co mi podarowano – uzyskuję łaskę “codziennego odroczenia wykonania wyroku”.

#codziennerefleksje - obserwuj, aby otrzymywać powiadomienia lub zablokuj aby ich nie widzieć ;)
#alkoholizm #aa #refleksja #refleksjanadzis #refleksjazranajaksmietana #narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #niepijzwykopem

Tematy przewodnie na lipiec:

Krok ósmy - Zrobiliśmy listę osób, które skrzywdziliśmy i staliśmy się gotowi zadośćuczynić im wszystkim.
Tradycja ósma - Działalność we wspólnocie powinna na zawsze pozostać honorowa; dopuszcza się jednak zatrudnianie niezbędnych pracowników w służbach aa

_______________________________________________________________________
#motywacyjnytekscik na dziś:

Nauczyłem się, że mistrzowie nie tylko się rodzą; mistrzów można uczynić, gdy przyjmą i zobowiązują się do zmieniających życie pozytywnych nawyków.
  • 2
@heniek_8: Też mi się ten bóg nie podoba, ja tam obecnie go pojmuję jako nieświadomość czy coś takiego. Faktem jest, że czasem świadomie nie kieruję swoim życiem ergo jest jakaś siła która to robi ;) Czyli być może moja nieświadomość której nie rozumiem, ale mogę z nią poprzez medytację pracować.

Bo ja jestem Bogiem
Uświadom to sobie ( ͡° ͜ʖ ͡°)