Wpis z mikrobloga

ostatnim czasem nagminnie się to zdarza


@DzonySiara: bo ostatnio w necie coraz więcej jest dyskusji o rondach, ludzie kłócą się, czy przed wjazdem na rondo należy sygnalizować w ktorą stronę jedziemy, czy nie, w efekcie janusze nie włączają kierunkowskazu w ogóle xD
@proxion A jest? Oczywiście że nie ma obowiązku sygnalizowania zamiaru zjazdu z ronda, za to zapewne doskonale wiesz, że jest obowiązek sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy. Pytanie, kiedy jest zmiana kierunku jazdy w prawo na rondzie. Jeżeli to rondo posiada jezdnie biegnącą dookoła wyspy (jedno, dwu lub rzadziej trzypasową) to taka zmiana kierunku jazdy w prawo jest na zjeździe, ale jeżeli to rondo ma pasy prowadzone wprost do wylotów (np. kwadratowe ronda
@DzonySiara Gdzie w pord jest obowiązek sygnalizowania zamiaru opuszczenia ronda? Gdzie w pord jest w ogóle słowo rondo? Jest obowiązek sygnalizowania zamiaru zmiany kierunku jazdy i zamiaru zmiany pasa ruchu. Czyli na tym rondzie jesteś jednym z bezmyślnie migających w prawo jadąc po zielonej strzałce jednej lub drugiej bo widzisz tu zmiane kierunku jazdy w prawo?
Pobierz
źródło: comment_1598179917VirZwKhykCHHr0OhveKEde.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 37
@vertical: dajesz mi przykład debilnego skrzyżowania o ruchu okrężnym i udajesz mądrego? Dobrze wiesz o co chodziło w moim wpisie ale mądry zawsze musi się znaleźć robiący #!$%@?ę z logiki, nara i jeździj dalej utrudniając życie innym bo ty wiesz, bo nigdzie nie ma napisane, jakby ci napisali, że masz srać do wanny to byś pewnie stał bo tak masz napisane, fuck logic
@DzonySiara Na pewno nie będę stosował się do czegoś, co się komuś ubzdurało i nie ma poparcia w obowiązującym prawie, czyli że tam niby jest zmiana kierunku jazdy w prawo. Na rondach klasycznych oczywiście jest zmiana kierunku jazdy w prawo na zjeździe, co zresztą już napisałem. A ronda nazwijmy je "kierunkowe" czyli takie jak podałem wyżej z pasami prowadzonymi wprost do wylotów uważam za lepsze od klasycznych - lepsza przepustowość i lepsze
To co pokazałeś to akurat idiotyzm naszych przepisów, że oznaczają znakiem skrzyżowanie o ruchu okrężnym każde skrzyżowanie z wyspą niezależnie od układu.


@janekplaskacz To prawda, ale akurat nie przeszkadza mi to bardzo bo powiedzmy że tu C-12 "robi" za znak nakazu jazdy po prawej stronie znaku na wyspie.
@DzonySiara: Mam tak samo jak Ty. #!$%@? za każdym razem. Ja zawsze dodatkowo przed rondem daje w prawo jeśli jadę pierwszym w prawo żeby ludzie wiedzieli i mogli jeszcze bardziej swobodnie wjechać. Mi to nie przeszkadza za bardzo, a inni wiedzą co zamierzam zrobić ;)
@DzonySiara: A na karę śmierci zasługują ci co włączają migacz, ale nie zjeżdżają z ronda. Miałam kilka takich sytuacji i jestem teraz tą #!$%@?ą co blokuje płynny ruch na rondzie bo wjeżdżam dopiero jak widzę ze ten ktoś serio zamierza zjechać z ronda. Pzdr.
I bardzo dobrze robisz, to się nazywa zasada ograniczonego zaufania.


@Dziwny_Dzwiek_Gzymsu: Bzdura, mylisz to zachowaniem ostrożności. Zasada ograniczonego zaufania opisana jest w art. 4 PoRD i mówi wyraźnie, że masz mieć (nieograniczone) zaufanie do innych kierowców, że znają i stosują przepisy, chyba że widać dziwne zachowanie, to wtedy masz ograniczyć zaufanie.
Zatem w myśl tej zasady: widzisz auto z włączonym prawym kierunkowskazem to masz zakładać, że ten pojazd zaraz zjedzie z