Wpis z mikrobloga

  • 162
Mirki ważna sprawa. Jestem już w takim wieku, że w bliskiej przyszłości będę starać się mieć dziecko. Od jakiegoś czasu obserwuję jak inni sobie radzą z wychowaniem i postanowiłam nagrać film dla przyszłej siebie albo nawet dwa. Jeden "czego nie robić/co robić w trakcie ciąży" i na nim mówić rzeczy typu "Nie pal, nie pij, nie rób wrzucaj zdjęć z brzuchem do Internetu" i takie tam różne, mniej oczywiste lub bardziej. Drugi, rzeczy dotyczące wychowania, tak mniej więcej do 3 lat. Na przykład chciałabym wychować dziecko czytając mu na dobranoc bajki, a nie włączać Netflixa, nie włączać telewizji do jedzenia, jak najmniej smoczka i takie tam różne. Jakąś tam wizję mam, ale chętnie przyjęłabym wiaderko porad rodziców, związanych z tym jak najlepiej wychować młodego człowieka. Bardzo was proszę o pomoc. :)

#pytaniedoeksperta #pytanie #mama #dzieci #rodzice #ciaza
  • 304
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@alma_ no to się zdziwisz. Ja też miałem dużo założeń a od 13 miesięcy nasz gówniak wesoło kręci bączki w naszym łóżku jak Seba gruzem pod Tesco w pierwszy śnieg. Co do telefonu to smok edzio na YT potrafi czasami uratować sytuację. Z łóżka wyrośnie tak samo jak z bajek i pamiętaj wszystko w nadmiarze szkodzi. A brudne dziecko to szczęśliwe dziecko.
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: a na to to już nie masz żadnego wpływu koleżanko szanowna.
Ja napisałam rzecz zgodna z prawdą- wiele osób tłumaczyło Ci szkodliwość Twoich poglądów, Ty zdania nie zmieniasz.
Oceny to nie ma, nie obgaduje.
Więc serio, daruj sobie.
  • Odpowiedz
@alma_: Jak będziesz miała syna, nie roztaczaj nad nim parasola bezpieczeństwa; pozwól mu się sparzyć, niech popełni błąd - dzięki temu będzie silniejszy. Przed wszystkimi problemami go nie uchronisz a chroniąc za bardzo możesz wychować człowieka, który będzie niezaradny życiowo. Odruchowo chcesz chronić, ale w ten sposób go kastrujesz - daj wolność kosztem własnego komfortu.

Komplementuj go, ale nie przesadnie - facet w życiu nie jest zbyt często komplementowany. Jeżeli przywyknie do komplementów, raz że może wyrosnąć egocentryk, dwa - dozna zaskoczenia w dorosłym życiu, gdzie facetów się nie komplementuje.

Wspieraj w rozwijaniu jego hobby - jeżeli widzisz że coś go zajmuje, rozwijaj
  • Odpowiedz
@alma_: pomijając, że przeraża mnie Twoja wizja rodzicielstwa i w zasadzie w większości się z nią nie zgadzam, to przedstawię Ci ile warte w moim przypadku było planowanie jak to będzie wyglądało.

Stabilne zatrudnienie, kupiliśmy mieszkanie, wiek już ten, dużo wskazań medycznych żeby nie czekać, decyzja podjęta. Dwa miesiące starań i dwie kreski na teście. Radość nie z tej ziemi, przeglądanie ciekawych poradników o ciąży, w tym o odżywianiu w ciąży, bo przecież dziecku trzeba zapewnić wszystko co najlepsze , także w ciąży...w kluczowym momencie rozwoju. Rozpisane posiłki, wyciskane soki, dużo wody, wszystkie badania zgodnie z zaleceniami itd.

I z dnia na dzień pojawiły się takie nudności, że przestałam normalnie funkcjonować. Od ostatnich 8 tygodni wymiotuje codziennie, minimum 5 razy, rekord to kilkadziesiąt w ciągu dnia. Doszłam już do etapu odwodnienia, schudłam 6 kg, wyglądam jak wrak człowieka, jednego dnia po prostu stwierdziłam, że ja już nie chcę jeść i pić, bo to tylko powoduje kolejne wymioty. Gardło podrażnione tak, że już krew z niego
  • Odpowiedz
@PanStanislaw: jedna rzecz - dzuewczynke tak samo trzeba traktować ;)
Nie ma znaczenia płeć, też nie można byc nadopiekuńczym i chronić przed wszysjim czy dawac taryfę ulgową :)

@Maika: ktiry tydzień ciąży?
  • Odpowiedz
@Maika: jest szansa na 3 :D
Ten 12tc jako granicą to ściema. trzeba bardziej patrzeć na okolice 16.

Ja w obu ciążach mialan to co Ty do 5msc. W pierwszej w miesiąc minus 5kg, teraz tylko dwa, ale ech
Do tego jescze cukrzyca ciążowa od samego początku plus tarczyca, więc w ogóle coś super-hiper :D
Na gardło możesz tantum verde, mi
  • Odpowiedz
@alma_:

ale jak przyjdzie w nocy to naprawdę przygarnąć w wyjątkowych przypadkach. Tak samo chciałabym żeby łóżeczko stało w innym pokoju


Jeśli nie kochasz swojego dziecka, to śmiało.
  • Odpowiedz
@BoKoR:

Oczywiście że w innym pokoju. Dziecko to dziecko, a nie kula u nogi. Jak będzie miało około 8 lat to sama zobaczysz jak te maleństwa potrafią knuć i być podstępne aby otrzymać jakieś korzyści.


Porównywanie niemowlaka do
  • Odpowiedz