Wpis z mikrobloga

  • 162
Mirki ważna sprawa. Jestem już w takim wieku, że w bliskiej przyszłości będę starać się mieć dziecko. Od jakiegoś czasu obserwuję jak inni sobie radzą z wychowaniem i postanowiłam nagrać film dla przyszłej siebie albo nawet dwa. Jeden "czego nie robić/co robić w trakcie ciąży" i na nim mówić rzeczy typu "Nie pal, nie pij, nie rób wrzucaj zdjęć z brzuchem do Internetu" i takie tam różne, mniej oczywiste lub bardziej. Drugi, rzeczy dotyczące wychowania, tak mniej więcej do 3 lat. Na przykład chciałabym wychować dziecko czytając mu na dobranoc bajki, a nie włączać Netflixa, nie włączać telewizji do jedzenia, jak najmniej smoczka i takie tam różne. Jakąś tam wizję mam, ale chętnie przyjęłabym wiaderko porad rodziców, związanych z tym jak najlepiej wychować młodego człowieka. Bardzo was proszę o pomoc. :)

#pytaniedoeksperta #pytanie #mama #dzieci #rodzice #ciaza
  • 304
@alma_: To tylko ogłupia dziecko, ważne też, żeby budować pełne zdania, dziecko uczy się od nas więcej niż nam się wydaje.
@Mollina: Koleżanka trochę odpłynęła, owszem małe dzieci potrafią doskonale wymuszać płaczem na rodzicach określone zachowania, nie powinno się w każdej sytuacji gdzie dziecko ma o coś focha i zaczyna płakać, żeby przekabacić rodzica reagować i ulegać, nikt tu nie mówi o braku czułości i empatii, ale tekst, że ma
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@alma_: gdzieś po pierwszym roku życia przenieśliśmy łóżko dziecka do osobnego pokoju, włączamy na komórce kamerkę z jego pokoju z dźwiękiem i tak przyzwyczailiśmy syna. Z wszystkich znajomych i rodziny jedynie my nie mamy żadnych problemów z zasypianiem. Teraz jak ma 2 lata to wrzucasz go do łóżka z ulubionym misiem i sam ładnie zasypia. Jak jest chory, lub ma raz na kilka miesięcy zły sen, to go bierzemy do siebie.
@Mollina: Rozumiem, że w twojej nauce, jak dziecko zacznie Ci ryczeć w sklepie bo nie kupisz mu czegoś, każą Ci od razu to kupić albo pocieszać dzieciaka? Wychowaj sobie jak chcesz, al nie udzielaj tak debilnych rad innym, mam kilku kumpli to ich tak matki traktowały z bardzo dobrych bogatych domów i właśnie mieli jak mówisz, wszystko o co zapłakali, dzisiaj jeden jest przećpanym wrakiem z długami na chwilówkach bo dorosłe
@alma_: wiesz co. Końcowy cel masz dobry, ale po drodze coś nie halo. Błędnie przyjmujesz, że reakcja na histerie to pozwolenie dziecku na wszystko.

Nie, to jest rzeczywiście błąd. Ale reagować trzeba i po prostu pomoc dziecku to ogarnąć. A półtoraroczne dziecko rozumie tyle co nic. Pies jest mądrzejszy :p więc musisz być wyrozumiała znacznie dluzej.
I wlabie empatia że strony rodzica pozwala osiagnax cel, o którym piszesz.

Dziecku trzeba stawiać
Pobierz
źródło: comment_1598125480jE6GpuC1zhvE3kNX8s0Yhm.jpg
@alma_: dbajcie o siebie, jedzcie zdrowo, nie palcie fajek, wpajajcie dziecku różnorodność, nie bójcie się rozmawiać, nauczcie go rywalizacji w jakims sporcie. Najważniejsze dla zdrowia dziecka będzie dieta, bo to jak go nauczycie rzeczy w pierwszych 5 latach, zaoowocuje później. Jak go nauczycie świństwa, to potem będziecie mieli problemy. Podstawa, od której każdy powinien wyjść , a mam wrażenie że nawet taka prosta sprawa 99% rodziców przerasta, a potem mój Kacperek